نیازمندیهای ایران

شنبه 21 دی 1398


شهرستان کاشمر ، یکی از شهرستان های استان خراسان رضوی ایران است که در جنوب غربی این استان قرار گرفته است. از محصولات مهم این شهرستان می توان به زعفران، انواع مختلف انگور ، کشمش و فرش دستباف اشاره کرد.
ثبت برند در کاشمر با توجه به تنوع محصولات در آن ، دارای اهمیت ویژه ای می باشد.

با ثبت برند در کاشمر ، کسب و کاری با نام و نشان خاص خواهید داشت که در زمینه گسترش و توسعه آن بسیار کارگشا خواهد بود.
اینک این پرسش مطرح است که برای ثبت برند ، چه اقداماتی می بایست انجام شود ؟ در این راهنما سعی شده است اطلاعات کاملی راجع به این مطب در دسترس خوانندگان محترم قرار گیرد. قبل از شروع، به چندین مقاله دیگر در این رابطه اشاره خواهیم داشت :
- با نکات مهم در ثبت برند آشنا شوید
- استعلام برند قبل از ثبت
- لیست طبقه بندی علائم تجاری
- ثبت برند بین المللی

علائم قابل ثبت و غیرقابل ثبت
علامت تجاری عبارت از هر قسم علامتی است اعم از نقش، تصویر، رقم ، حرف ، عبارت ، مهر ، لفاف و غیر آن که برای امتیاز و تشخیص محصول صنعتی، تجاری یا فلاحتی اختیار می شود. ممکن است یک علامت تجاری برای تشخیص امتیاز محصول جماعتی از زارعین یا ارباب صنعت و یا محصول یک شهر و یا یک ناحیه از مملکت اختیار شود.
هم چنین که ملاحظه می گردد، نوع علامت جنبه حصری ندارد ، بلکه می تواند با توجه به ابتکار افراد برای شناسایی محصولات واحدهای تولیدی، صنعتی یا خدماتی مانند حمل و نقل زمینی، هوایی یا دریایی به صورت کلمات ، حروف ، ارقام باشد.
علامت باید کالاها یا خدمات یک موسسه را از کالاها و خدمات موسسه دیگر متمایز سازد وگرنه از هدف خود دور می افتد و قابل ثبت نیست. علامت نباید به صورت کامل یا گمراه کننده ای باشد که برای همان کالا یا خدمات مشابه متعلق به موسسه دیگری در ایران معروف است و یا قبلاَ به نام مالک ثبت شده است یا تاریخ تقاضای ثبت آن مقدم یا دارای حق تقدم برای همان کالا و خدمات و یا برای کالا و خدماتی است که از نظر ارتباط و شباهت ، سبب فریب و گمراهی می شود.
علائم تجاری مشابه نیز قابل ثبت نیستند. لذا عین یا شبیه علامت انتخابی نباید قبلاَ ثبت و معروف شده باشد.
علامت تجاری نباید مخالف با موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه و متعارض با فرهنگ اسلامی باشد و بر فرهنگ عمومی تاثیر منفی بگذارد.
همچنین، علامت نباید عین یا تقلید نشان نظامی ، پرچم یا سایر نشان های مملکتی یا نام یا نام اختصاری یا حروف اول یک نام یا نشان رسمی متعلق به کشور، سازمان های بین الدولی یا سازمان هایی که تحت کنوانسیون های بین المللی تاسیس شده اند، بوده یا موارد مذکور یکی از اجزاء آن علامت باشد، مگر آن که توسط مقام صلاحیتدار کشور مربوط یا سازمان ذی ربط اجازه استفاده از آن صادر شود.
توجه داشته باشید که در حقوق ایران، تنها از علائم قابل روئت حمایت می گردد و برخلاف برخی کشورها ، علائم صوتی و بویایی قابلیت ثبت ندارند.

مدارک مورد نیاز ثبت برند
برندها به دو صورت حقوقی ( ثبت علامت تجاری به نام شرکت ) و حقیقی ( ثبت برند به نام شخص ) قابلیت ثبت دارند. تفاوت بین این دو تنها در ارائه مدارک می باشد. در ثبت برند حقوقی تمام مدارک و مجوزها می بایست به نام شخصیت حقوقی یعنی شرکت باشد و طبقه مورد نظر باید در اساسنامه شرکت و در قسمت موضوع فعالیت قید شده باشد. چنانچه طبقه مورد نظر در موضوع شرکت نباشد می توان موضوع مورد نظر را به موضوعات شرکت الحاق نمود و سپس برای ثبت برند اقدام کرد. اما در ثبت برند حقیقی تمامی مدارک باید به نام شخص و مرتبط به طبقه و فعالیت ذکر شده در جواز کسب او باشد.
در ادامه به بررسی مدارک لازم جهت ثبت برند شخص حقیقی و حقوقی می پردازیم:

مدارک ثبت برند شخص حقیقی:
1- مدارک مثبت هویت متقاضی ( کپی شناسنامه و کپی کارت ملی )
2- کپی کارت بازرگانی ( چنانچه از حروف لاتین استفاده شده باشد )
3- کپی مجوز فعالیت ( جواز تاسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی )
4- نمونه علامت تجاری در کادر 10 در 10

مدارک ثبت برند شخص حقوقی :
1- کپی کارت ملی
2- کپی شناسنامه
3- کپی آخرین تغییرات شرکت
4- کپی روزنامه تاسیس
5- کارت بازرگانی ( چنانچه از حروف لاتین استفاده شده باشد )
6- کپی مجوز فعالیت ( مانند پروانه بهره برداری، پروانه ساخت ، جواز کارت بازرگانی یا کسب ، جواز تاسیس )

مراحل ثبت برند
برای ثبت برند، ابتدا لازم است تا به پایگاه اینترنتی مالکیت صنعتی  مراجعه نمایید و مراحل ثبت را به ترتیب طی نمایید. این مراحل عبارت است از :
انتخاب نوع اظهارنامه ، پر نمودن مشخصات مالک ، بارگذاری مدارک ، بررسی دوباره و تایید اطلاعات و مدارک ، پرداخت هزینه ثبتی ، اخذ شماره اظهارنامه و رمز از طریق تلفن
در مرحله بعد ، کارشناس اداره ثبت ، تقاضای ثبت را بررسی نموده و نتیجه را اعلام می کند. (اخطار، رد یا پذیرش)
در صورت وضعیت آگهی نوبت اول، یعنی اداره با ثبت برند شما موافقت نموده که در این صورت لازم است تا نسخه تایید شده را امضا نموده و همراه با سایر مدارک به آدرس مرکز ارسال نمایید.
پس از ارسال مدارک و آگهی نوبت اول ، چنانچه ظرف مدت یک ماه از انتشار آگهی نوبت اول، دعوی یا اعتراضی نسبت به علامت وجود نداشته باشد، می توان نسبت به آگهی نوبت دوم و سپس اخذ سند ثبت برند اقدام نمود.

هزینه ثبت برند
هزینه های ثبت برند با توجه به نوع درخواست برند تجاری و طبقات درخواستی متغیر می باشد . لازم به ذکر است ، هر علامت تجاری چاپ دو آگهی در روزنامه ی رسمی کشور را نیز دارد که با توجه به تعداد خطوط و ابعاد علامت تجاری و سیاه سفید یا رنگی بودن آن هزینه خواهد داشت .
شما می توانید به منظور کسب اطلاع بیشتر در خصوص هزینه های ثبت برند با کارشناسان متخصص فکر برتر تماس حاصل نمایید.

 • نظرات() 
 • یکشنبه 15 دی 1398

   
   منظور از شرکت های خصوصی، شرکت های تجاری است که در ماده 20 قانون تجارت انواع آن ها به شرح ذیل ذکر شده است :
  الف- شرکت سهامی ( شامل شرکت سهامی عام و خاص )
  ب- شرکت های با مسئولیت محدود
  ج- شرکت های تضامنی
  د- شرکت های نسبی

  ه- شرکت های مختلط سهامی
  و- شرکت های مختلط غیرسهامی
  ز- شرکت های تعاونی ( شامل تولید ، مصرف ، اعتبار ، وام و روستایی )
  طبق ماده 195 قانون تجارت ایران، ثبت کلیه شرکت های تجاری مذکور در این قانون ، الزامی و تابع جمیع مقررات ثبت شرکت ها است .
  به موجب ماده اول قانون ثبت شرکت ها مصوب 11/ 3/ 1310 ، برای ثبت شرکت های خصوصی باید تقاضای ثبت ، از اداره ثبت شرکت ها به عمل آید. تقاضای ثبت کردن شرکت، به وسیله تنظیم اظهارنامه صورت می پذیرد که در تهران به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری تهران تسلیم و در شهرستان ها به ادارات ثبت محل تحویل می شود.
  همچنین به استناد ماده 25 قانون ثبت شرکت ها :
  " ثبت شرکت های ایرانی باید مطابق مقررات قانون تجارت به عمل آید ".
  الزامات مربوط به ثبت شرکت های تجاری ، صرف نظر از تفاوت های اندک، مشابه و یکسان است که ذیلاَ به مراحل ثبت آن ها اشاره می گردد .
  لازم به ذکر است آثار ناشی از انجام تشریفات ثبت به شرح ذیل است :
  1- با ثبت کردن شرکت، شخصیت حقوقی و قانونی معنی پیدا می کند.
  2- از این طریق، اساسنامه ، شرکتنامه و سایر اسناد رسمیت می یابد.
  3- عملکرد مدیران شرکت در گرو تثبیت شرکت است و حصول اطمینان سهامداران ( شرکاء ) و هیات موسس نیز نسبت به روند قانونی تشکیل شرکت در اثر ثبت حاصل می شود.
  4- از نظر قانون ، ایجاد هر گونه فعالیت اقتصادی، مالی و حقوقی مستلزم ثبت شرکت است.

  نحوه درخواست ثبت و مراحل آن 
  1- تهیه و تکمیل فرم درخواست شامل اطلاعات اساسی نظیر نام، نوع فعالیت، مرکز اصلی، تابعیت، میزان سرمایه
  2- مراجعه به سامانه اداره مذکور و تکمیل اطلاعات خواسته شده و تعیین نام شرکت
  3- ارسال مدارک لازم به اداره مربوطه از طریق پست پس از پذیرش اینترنتی
  4- درج بارکد پستی در سامانه
  پس از تسلیم اسناد و مدارک مزبور به مرجع ثبت شرکت ها و انجام بررسی های لازم و ثبت مراتب در دفتر مخصوص ثبت و دفتر دیگری که شماره ردیف و خلاصه شرکتنامه و اساسنامه در آن درج می شود ، خلاصه مفاد شرکتنامه باید ظرف یک ماه در روزنامه رسمی کشور و یک روزنامه کثیرالانتشار مرکز اصلی شرکت درج و منتشر شود.
  در شرکت های سهامی موارد ذیل نیاز به ثبت و آگهی دارند : ( م 106 ل. ا. ق. ت )
  - انتخاب مدیران و بازرس یا بازرسان ؛
  - تصویب ترازنامه ؛
  - کاهش یا افزایش سرمایه و هر نوع تغییر در اساسنامه ؛

  مراحل ثبت شرکت خصوصی
  - انحلال شرکت و نحوه تصفیه آن
  در سایر شرکت های تجاری، موارد ذیل نیاز به ثبت و آگهی دارند :
  - ثبت اصل شرکت و اعلان خلاصه شرکت نامه و منضمات آن ظرف ماه اول تشکیل ( م 197، 195 ق. ت )
  - ثبت شعبه های شرکت و اعلان تشکیل شعبه شرکت ظرف ماه اول از تشکیل شعبه ، چه شعبه شرکت متعلق به یک شرکت داخلی باشد و چه متعلق به یک شرکت خارجی ( م 197، 195 ق. ت )
  - تغییر اساسنامه شرکت ( م 200 ق. ت )
  - تمدید مدت شرکت ( م 200 ق. ت )
  - انحلال شرکت به هر دلیلی که باشد ( م 200 ق. ت )
  - تعیین کیفیت تفریغ ( م 200 ق. ت )
  - تبدیل شرکا ( م 200 ق. ت )
  - خروج بعضی از شرکا از شرکت ( م 200 ق. ت )
  - تغییر اسم شرکت ( م 200 ق. ت )
  - تعیین اشخاصی غیر از مدیران شرکت برای تصفیه شرکت ( م 205 ق. ت )

 • نظرات() 
 • یکشنبه 15 دی 1398


   
  یکی از اصیل ترین شیرینی های کشورمان ایران ، سوهان است . سوهان در فرهنگ معین به معنای دلپذیر و مطبوع آمده و از طرفی به معنای بریده شدن است که با توجه به اینکه غذای سنگین را می برد، این اصطلاح برای آن به کار گرفته شده است.
  سوهان در زمان قدیم، در عطاری ها به فروش می رسید و جنبه درمانی داشت که با راه اندازی صحن عتیق در صد سال گذشته و خوردن آن توسط مظفری الدین شاه شناخته می شود.
  امروزه برندهای معتبری از سوهان وجود دارد که به آن اعتبار می بخشد. با ثبت جهانی برند سوهان می توان علاوه بر اینکه بازارهای جهانی را به دست آورد، این سوغات و پیشینه آن را به جهان معرفی نمود .

  ذیلاَ به نحوه ثبت برند سوهان می پردازیم . در ابتدا لازم است نگاهی اجمالی به ماهیت برند داشته باشیم و شرایط یک برند مناسب را بررسی نماییم.
  برند برای یک بنگاه و شرکت ابزار مهمی است که به وسیله آن می تواند با عرضه محصولات منطبق با ذائقه مصرف کنندگان ، مشتریان زیادی را جلب و سهم بیشتری از بازار را تصاحب کند.
  حمایت از برند در قالب سازوکارهای حقوقی و ثبت آن ، این حق را برای مالک آن ایجاد می کند که مانع کپی و تقلید غیرمجاز توسط اشخاص ثالث شود تا بدین طریق بتواند از بازگشت مالی سرمایه گذاری انجام شده اطمینان حاصل کند. از سوی دیگر حمایت از برند به نفع مصرف کنندگان و عموم مردم نیز خواهد بود ، زیرا ثبت برند تضمین می کند مشتریان می توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند .مصرف کنندگان با ملاحظه ی علامت می داند که این محصول متعلق به کارخانه ای است که مورد اعتماد او می باشد و بدین ترتیب، با ثبت برند شرایط سالمی برای مصرف کنندگان به وجود می آید .
  اصولاَ ثبت برند و یا حتی داشتن آن ، الزامی نیست . یعنی افراد مختارند که برای کالا یا محصولی، علامتی اختیار کنند یا آن را بدون علامت خاصی، عرضه نمایند و اگر علامتی را برای کالا یا محصولی انتخاب کردند، ملزم به ثبت آن نیستند و می توانند آن را بدون ثبت، مورد استفاده قرار دهند. با این وجود، در مواردی مصالح اجتماعی و سلامت مردم ایجاب می کند علائم به ثبت برسند. قانون ثبت علائم و اختراعات در این مورد می گوید :
  " داشتن علامت تجاری اختیاری است مگر در مواردی که دولت آن را الزامی قرار دهد".

  درباره برند سوهان 
  به موجب ماده 5 تصویبنامه مورخ سوم اردیبهشت 1328 ، مواردی که دولت ثبت آن ها را اجباری دانسته است به شرح ذیل است :
  1- داروهای اختصاصی ( سپسیالتیه ) مورد استعمال طبی یا بیطاری که با نسخه پزشک یا بدون آن مصرف می شود.
  2- مواد غذایی که در لفاف و یا ظروف و به اسم مشخصی باشد مانند کنسرو و مواد غذایی ، آردهای مخصوص، چای های مختلف ، شکلات ، آب نبات، پنیر، شیر، مربا، ترشی، کره و روغن های مختلف و غیره
  3- آب های معدنی یا گازدار، شربت آب های میوه ... که در تحت اسم و ظرف مشخصی به معرض فروش گذارده می شود.
  4- لوازم آرایش و وجاهت که برای استعمال مستقیم بر روی بدن انسان به کار می رود مانند صابون ، خمیر ، پودر ، محلول عطریات ، ادکلن و پماد
  تمام اجناس دارویی و طبی و مواد غذایی مذکور در این آیین نامه، اعم از آن که در داخل ایران ساخته و یا در خارج ساخته و وارد کشور شود و در بازار تحت اسم مشخصی که بر روی برچسب آن زده می شود به معرض فروش قرار گیرد باید دارای علامت صنعتی یا تجارتی ثبت شده بود و در روی برچسب نکات زیر تصریح شود:
  الف- اسم تجارتی و نشانی سازنده ی جنس با قید کشور مبدا
  ب- شماره ثبت علامت در ایران
  علامت تجاری یا برند، یک ابزار بازاریابی است و می تواند اگر با دقت و توجه برگزیده شود ، جذابیت آن را در افکار عمومی افزایش دهد. برای انتخاب نام برند سوهان، لازم است چند نکته مهم را در نظر گرفت :
  الف) اوصاف اجناس را نمی توان به عنوان برند انتخاب کرد . مانند سوهان شیرین
  ب) اسامی عام که جنبه کلی داشته و مختص نوع به خصوصی از کالا نباشد را نمی توان برای علامت تجاری استفاده کرد. مثلاَ کلمه قند را نمی توان برای محصول قند انتخاب نمود.
  ج) علامت انتخابی نباید صرفاَ نشانه های ساده ای باشد. چرا که از محصول عرضه شده در بازار حمایت نمی کند و آثار خوب یک علامت ابتکاری را در بر نمی گیرد. علامت مورد نظر باید توام با خلاقیت باشد.
  د) علائم گمراه کننده و فریب دهنده برای مشتریان که موجبات انحراف ذهن مشتریان نسبت به ماهیت ، کیفیت یا مبدا جغرافیایی محصول گردد ، با رد درخواست ثبت مواجه خواهد شد.
  ه) اسامی مشهور را نمی توان به ثبت رساند. به موجب قوانین بین المللی نمی توان از نام هایی استفاده کرد که به نوعی شهرت پیدا کرده اند. استفاده از این اسامی برای برند غیرقانونی به شمار رفته و قابلیت ثبت ندارند. در ضمن چنانچه نام انتخابی با نام برند دیگری بیش از 50% تشابه داشته باشد نیز قابل ثبت نمی باشد که این حالت در طبقات مربوط به مواد غذایی ، آشامیدنی و آرایشی بهداشتی بیشتر اتفاق می افتد.
  پس از لحاظ نکات فوق، پیشنهاد می شود ، قبل از هر چیز از نام مورد نظر خود استعلام بگیرید. استعلام برند ، موارد ذیل را اعلام خواهد کرد :
  - چنانچه در عنوان علامت مشابه عبارت مورد نظر وجود داشته باشد .
  - یکی از کلمات عنوان علامت عیناَ برابر عبارت مورد نظر باشد .
  - در عنوان علامت مشابه عنوان مورد نظر وجود داشته باشد .
  جهت استعلام برند، می توانید از سامانه اداره مالکیت صنعتی و یا روزنامه رسمی کشور استفاده نمایید. برای این منظور لازم است به پایگاه اینترنتی  مراجعه نموده و از برند مورد نظر خود استعلام بگیرید.

  مدارک و مراحل ثبت برند سوهان
  مدارک مورد نیاز برای این کار عبارت است از :
  1- اظهارنامه، که عبارت است از برگ های چاپی که از طرف اداره کل مالکیت صنعتی، در اختیار متقاضیان گذاشته می شود و به وسیله آن ها تکمیل می گردد.
  2- ده عدد نمونه علامت ، به شکلی که استعمال می شود. به علاوه نمونه های اضافی، به تعداد یک نمونه برای هر طبقه اضافی که درخواست می شود.
  درخواست کننده باید بر روی هر اظهارنامه، یک نمونه از علامت را الصاق و آن را امضاء نماید. نمونه سوم ، در موقع ثبت بر روی صفحه مربوط، در دفتر ثبت و نمونه چهارم، بر روی تصدیق ثبت ، الصاق می شود. ابعاد نمونه نباید از ده سانتیمتر از هر طرف تجاوز کند. بر روی هر نمونه الصاق شده به طریق بالا، مهر اداره کل مالکیت صنعتی زده می شود به طریقی که یک قسمت از مهر بر روی نمونه و قسمت دیگر بر روی صفحه قرار گیرد.
  3- یک کلیشه واضح و خوانا برای چاپ علامت، که ابعاد آن نباید از ده سانتیمتر از هر طرف تجاوز کند. اضافه می شود در صورتی که ، علامت عبارت از یک یا چند کلمه بوده و دارای هیچگونه تصویر و حروف مخصوص نباشد، تقاضاکننده ثبت، مجبور به ضمیمه کردن کلیشه نخواهد بود.

  مدارک مهم ثبت برند سوهان


  4- نسخه اصلی یا رونوشت گواهی شده وکالت نامه، در صورتی که تقاضای ثبت به وسیله وکیل به عمل آید.
  5- در صورتی که علامت در خارجه به ثبت رسیده باشد، تسلیم رونوشت گواهی شده از طرف اداره صادرکننده آن به زبان اصلی، به انضمام ترجمه غیررسمی آن به فارسی، به مسئولیت تقاضاکننده ثبت ، الزامی است.
  6- در صورتی که علامت برای تشخیص امتیاز محصول جماعتی یا محصول یک شهر یا یک ناحیه از کشور اختیار شود، گواهینامه از طرف مقام صلاحیتدار، دایر بر تصدیق استفاده از علامت مزبور، به وسیله سازندگان کالاهای مربوط به آن. ( مقام صلاحیتدار مزبور عبارت است از اتحادیه صنفی، اطاق بازرگانی ، شهرداری ، و فرمانداری )
  پس از فراهم نمودن مدارک مورد نیاز، گام اول جهت ثبت کردن برند ، مراجعه به سامانه اداره مالکیت صنعتی و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی می باشد . در این قسمت می بایست مشخص کنید برند خود را به چه صورت ( حقیقی یا حقوقی ) می خواهید به ثبت برسانید که با انتخاب هر یک ، مراحل به صورت جداگانه پیش می رود. متقاضیان محترم می بایست کالاهای خود را با توجه به مجوز خود انتخاب نمایند.
  پس از تکمیل اظهارنامه مدارک مورد نیاز را از طریق سامانه نامبرده بارگزاری و ارسال نمایید و هزینه های ثبت را نیز از همین طریق به صورت اینترنتی واریز کنید و منتظر بررسی کارشناس مربوطه بمانید.
  در صورتی که مانعی برای ثبت علامت تجاری وجود نداشته باشد، یک آگهی در روزنامه منتشر می شود . در آگهی مزبور خصوصیات کالا و مشخصات صاحب علامت قید می گردد.
  پس از ثبت شدن برند ، حق انحصاری استفاده از علامت مزبور، متعلق به مالک آن می باشد. در صورتی که حق مزبور مورد تجاوز قرار گیرد، مالک آن می تواند برای جلوگیری از این امر و احقاق حق خود، به دادگاه مراجعه نماید.

  ثبت جهانی برند سوهان 
  اولین اقدام اساسی جهت حمایت بین المللی از علامت تجاری، ثبت بین المللی آن است. ثبت جهانی برند به دو روش موافقتنامه های تریپس و مادرید انجام می شود که هر یک شامل قوانین خود می شوند. ثبت بین المللی علائم تجاری از طریق نظام مادرید، در مرحله اول با ثبت ملی در اداره کشور مبدا صورت می گیرد و سپس به طور اتوماتیک با تعیین کشورهای مورد نظر در سطح بین المللی انجام می شود.
  برای عضویت در این سیستم متقاضی باید یک اظهارنامه بین المللی را به اداره مالکیت صنعتی تسلیم کرده و کشورهای مد نظر خود را بین 85 کشوری که عضو مادرید هستند انتخاب و فعالیت خود را در آن کشورها شروع کند تا مورد حمایت های لازم قرار گیرد. شایان ذکر است ، دولت جمهوری اسلامی ایران به نظام مادرید ملحق شده است.
  ثبت بین المللی بایستی هر ده سال یک بار با پرداخت تعرفه های مشخص تجدید شود.

  مدارک مورد نیاز جهت ثبت جهانی برند
  1- نامه درخواست ثبت بین المللی علامت خطاب به اداره ثبت علائم تجاری با درج اسامی کشورهای مورد نظر
  2- معرفی نامه بر روی سربرگ شرکت همراه با امضاء مدیران و دارندگان حق امضاء همراه با
  3- تکمیل فرم مخصوص لاتین پس از تعیین کشورهای مورد نظر متقاضی
  4- کپی شناسنامه و کارت ملی مدیران و دارندگان حق امضاء شرکت
  5- کپی روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت ( در صورت وجود)
  6- برگه محاسبه هزینه ها همراه با مهر و امضاء متقاضی (Fee Calculation)
  7- رسید مربوط به پرداخت هزینه بررسی اظهارنامه ثبت بین المللی
  8- وکالتنامه رسمی ( چنانچه امور توسط وکیل انجام می شود )
  9- مهر شرکت ( اشخاص حقوقی )
  هم چنین بخوانید :
  - ثبت علامت تجاری شیرینی جات
  - ثبت برند برنج
  - اقدامات لازم جهت ثبت برند روغن زیتون
  - ثبت علامت تجاری چای
  از انتخابتان متشکریم.

 • نظرات() 
 • شنبه 14 دی 1398

   
  استان البرز با مرکزیت کرج، سی و یکمین استان ایران است. این استان از شمال با استان مازندران، از غرب با استان قزوین، از شرق و جنوب شرقی با استان تهران و از جنوب غربی با استان مرکزی همسایه است و شهرستان های آن شامل کرج، ساوجبلاغ ، نظر آباد و طالقان می باشد.
  راه اندازی شرکت در استان البرز ، از اهمیت بسیاری برخوردار است . به طوریکه در سال های اخیر شاهد رشد چشمگیر و روز افزون تقاضای ثبت شرکت در این استان بوده ایم . اما سوالی که ممکن است مطرح شود این است که شرکت های تجاری چگونه به ثبت می رسند و اصولاَ ثبت شرکت در استان البرز چه مزایا و امتیازاتی را با خود به همراه دارد ؟ اطلاعات لازم در در این رابطه را می توانید در این مقاله به دست آورید.

  مزایا و امتیازات ثبت شرکت در استان البرز
  تاسیس شرکت بهترین و مطمئن ترین روش جهت شروع انواع فعالیت اقتصادی در استان البرز می باشد. این استان به واسطه موقعیت جغرافیایی و قابلیت های بالقوه در زمینه های مختلفی چون نیروی انسانی متخصص و ... دارای مزیت نسبی و رقابتی نسبت به سایر استان های کشور می باشد. وجود 9 شهرک صنعتی و 3500 واحد صنعتی در استان البرز، استقرار صنایع استراتژیک و بزرگ ، سهل الوصول بودن به فرودگاه های بین المللی امام خمینی و مهرآباد ، واقع شدن در شاهراههای ارتباطی کشور ، وجود منطقه ویژه اقتصادی پیام و نقش آن در صادرات محصولات تولیدی به سایر کشورها ، از جمله ظرفیت های سرمایه گذاری و ثبت شرکت در استان نامبرده محسوب می شود.
  ثبت نمودن شرکت ، از لحاظ شرکای شرکت و مراجعین آن دارای اهمیت بسیار است و آن ها مختصراَ عبارتند از :
  الف - تمامی فعالیت هایی که در قالب شرکت انجام می پذیرد وجهه قانونی و رسمی دارد و این وجهه باعث بالاتر رفتن اعتبار و موقعیت شرکت شده و فرصت های بیشتری را برای شرکت فراهم می کند.
  ب- شرکت ها به دلیل فعالیت های گروهی می توانند سرمایه های کوچک و تخصص های بیشتری را در حوزه فعالیت خود وارد نمایند.
  ج- شرکت هایی که به ثبت می رسند و شماره ثبت دریافت می کنند معتبرتر و برای مشتریان ارزشمند تر می باشند. چرا که با ثبت شرکت، تمامی اطلاعات دقیق شرکت ضمن درج در روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار در سایت خود اداره ثبت شرکت ها نیز در معرض دید همگان قرار خواهد گرفت . این شفاف سازی باعث جذب سرمایه گذاران و مشتریان بیشتر برای شرکت شده و موفقیت آتی شرکت را بیشتر تضمین خواهد کرد.
  د- بسیاری از امتیازات و اعتبارات از سازمان ها و نهادها از قبیل وام ، در اغلب موارد تنها به شرکت ها اعطا می شود و اشخاص حقیقی از دریافت چنین مزایایی بی بهره هستند.
  ه- شرکت ها از امتیازات بالای قانونی و حقوقی برخوردار هستند و این موضوع باعث می شود تا امکان شرکت در مناقصه و مزایده و قراردادهای دولتی ، تنها برای شرکت ها و افراد حقوقی میسر باشد.
  ن- اخذ و اعطاء نمایندگی رسمی تنها به افراد حقوقی واگذار می شود.
  اما در ادامه به تشریح 3 نوع شخص حقوقی رایج و پرطرفدار در استان البرز می پردازیم

  1- ثبت شرکت با مسئولیت محدود 

  برای تاسیس بنگاه های کوچک اقتصادی و انجام فعالیت های محدود اقتصادی، ثبت این نوع شرکت بسیار مناسب است . چرا که شرکت با مسئولیت محدود با وجود حداقل دو نفر شریک به ثبت می رسد و انتخاب بازرس در آن اختیاری است و تشریفات تشکیل مجامع عمومی و هیئت مدیره و انتشار آگهی ها که در شرکت های سهامی وجود دارد در این گونه شرکت ها گسترده نیست.
  در تعریف این شرکت آمده است : شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است.
  برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود وجود حداقل دو نفر شریک لازم است و شرکت پس از انجام مراحل تایید نام و تکمیل شرکتنامه و تقاضانامه و اساسنامه ( در صورت وجود ) از طرف شرکا و ارائه آن به اداره ثبت شرکت ها همراه با سایر مدارک لازم به ثبت می رسد و بعد از ثبت در اداره ثبت شرکت ها، آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی و یکی از روزنامه های کثیرالانتشار محل ثبت شرکت آگهی می گردد.

  مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود
   - دو برگ شرکت نامه و تکمیل آن و امضا ذیل شرکت نامه توسط کلیه سهامداران
  - دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود و تکمیل آن و امضا ذیل تقاضانامه توسط کلیه سهامداران
  - دو جلد اساسنامه ی تکمیل شده و امضا ذیل تمام صفحات آن توسط کلیه سهامداران
  - دو نسخه صورتجلسه ی مجمع عمومی موسس که به امضا سهامداران و بازرسین رسیده باشد.
  - دو نسخه صورتجلسه ی هیات مدیره که به امضا سهامداران و بازرسین رسیده باشد.
  - تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت کلیه ی شرکا،مدیران و هیات نظار(در مواردی که تعداد شرکا بیش از دوازده نفر باشد)
  - اصل گواهی عدم سوپیشینه جهت اعضا ی هیات مدیره،مدیر عامل
  - تاییدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار،مبنی بر غیر دولتی بودن آن
  - معرفی نامه نمایندگان، در صورتیکه سهامداران و اعضا هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند و ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات آن
  - اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط در مواردی که ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد.
  - اصل وکالتنامه ی وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد.
  2- ثبت شرکت سهامی خاص :
  نوع دیگری از انواع شرکت های تجاری که در قانون تجارت ایران به رسمیت شناخته شده است شرکت سهامی خاص می باشد. از این نوع شرکت در ایران استقبال زیادی شده و گرایش و علاقه فعالان اقتصادی به تاسیس و ثبت این نوع شرکت به نسبت سایر انواع شرکت، بسیار بیشتر می باشد و اکثر کارخانجات تولیدی در ایران که متعلق به اشخاص می باشد تحت عنوان شرکت سهامی خاص به ثبت رسیده اند.
  شرکت سهامی خاص از انواع شرکت های سرمایه است و مزیت این گونه شرکت ها اینست که برخلاف برخی شرکت ها که با فوت یکی از شرکا امکان انحلال شرکت وجود دارد در شرکت های سهامی خاص، فوت یا خروج یکی از سهامداران تاثیری در سرنوشت شرکت ندارد.
  ماده 4 لایحه اصلاحی قانون تجارت، شرکت سهامی خاص را چنین تعریف نموده است :
  شرکت هایی که تمام سرمایه آن ها در موقع تاسیس منحصراَ توسط موسسین تامین گردیده است ، این گونه شرکت ها، شرکت سهامی خاص نامیده می شوند.
  در موقع تاسیس، سرمایه شرکت های سهامی خاص نباید از یک میلیون ریال کمتر باشد. سهامداران، باید کلیه سهام شرکت را تعهد نموده و گواهی بانک مبنی بر تادیه قسمت نقدی آن که نباید کمتر از سی و پنج درصد کل سرمایه باشد را به مرجع ثبت شرکت ها تسلیم نمایند.
  به موجب ماده 20 لایحه اصلاحی قانون تجارت، برای تاسیس و ثبت شرکت های سهامی خاص، فقط تسلیم اظهارنامه به ضمیمه مدارک ذیل به مرجع ثبت شرکت ها کافی خواهد بود :
  - اساسنامه شرکت که باید به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد.
  - اظهارنامه مشعر بر تعهد کلیه سهام و گواهینامه بانکی حاکی از تادیه قسمت نقدی آن که نباید کمتر از سی و پنج درصد کل سهام باشد. اظهارنامه مذکور باید به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد. هر گاه تمام یا قسمتی از سرمایه به صورت غیرنقد باشد باید تمام آن تادیه گردیده و صورت تقویم آن به تفکیک در اظهارنامه منعکس شده باشد و در صورتی که سهام ممتازه وجود داشته باشد باید شرح امتیازات و موجبات آن در اظهارنامه منعکس شده باشد.
  - انتخاب اولین مدیران و بازرس یا بازرسان شرکت باید در صورت جلسه ای قید و به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد.
  - قبول سمت مدیریت و بازرسی
  - ذکر نام روزنامه کثیرالانتشار که هرگونه آگهی راجع به شرکت تا تشکیل اولین مجمع عمومی عادی در آن منتشر خواهد شد.
  - سایر قیود و شرایطی که طبق قانون تجارت، برای تشکیل و ثبت شرکت های سهامی عام مقرر است در مورد شرکت های سهامی خاص لازم الرعایه نخواهد بود.
  3- ثبت موسسه غیرتجاری :
  علاوه بر شرکت ها که به امور تجاری اشتغال دارند، قانون گذار، نهاد حقوقی خاصی را که دارای شخصیت حقوقی می باشد، جهت انجام اموری که جنبه غیرتجاری دارد از قبیل کارهای علمی و ادبی یا امورخیریه یاخدماتی پیش بینی نموده است. طبق ماده 1 آیین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسات غیرتجاری ، کلیه تشکیلات و موسساتی است که برای مقاصد غیرتجاری از قبیل امور علمی یا ادبی یا امور خیریه و امثال آن تشکیل می شود اعم از آنکه موسسین و تشکیل دهندگان قصد انتفاع داشته یا نداشته باشند .
  همانند شرکت ها برای ثبت موسسات غیرتجاری حداقل سرمایه مورد نیاز مبلغ 000/000/1 ریال است و در مورد افزایش مبلغ سرمایه ، قانونگذار سقفی تعیین ننموده و بنابراین موسسین و تشکیل دهندگان موسسه، جهت ثبت موسسات غیرتجاری می توانند سرمایه ثبتی را تا هر میزان بیشتر از حداقل مذکور انتخاب نمایند.

  مدارک ثبت موسسات غیرتجاری به قرار ذیل است 
  - اخذ دو نسخه تقاضانامه ثبت موسسه از اداره ثبت شرکت ها و تکمیل و امضا توسط شرکا
  - تنظیم اساسنامه حداقل دو جلد و امضای ذیل تمام صفحات توسط کلیه شرکا یا اعضا ( اساسنامه این تشکیلات می تواند مانند اساسنامه شرکت های با مسوولیت محدود باشد) .
  - تنظیم صورتجلسه مجمع موسسین حداقل دو نسخه
  - تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت موسسین و مدیران
  - اخذ مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
  - چنانچه موسسه در کشور دیگری هم به ثبت رسیده است ارائه گواهی نامه تصدیق به همراه ترجمه فارسی ( دو نسخه )
  - اصل وکالتنامه وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد.

  مدارک و مراحل ثبت شرکت
  جهت تاسیس انواع شرکت و موسسات غیرتجاری ، علاوه بر اوراق مربوطه مدارک ذیل الزامی است :
  - کپی شناسنامه تمامی اعضاء هیات مدیره ، سهامداران ، بازرسین برابر اصل شده در دفاتر اسناد رسمی .
  - کپی کارت ملی تمامی اعضاء هیات مدیره، سهامداران ، بازرسین برابر اصل شده در دفاتر اسناد رسمی .
  - کپی کارت پایان خدمت تمامی افراد ذکور متولد سال 1338 به بعد اعضای هیات مدیره، بازرسین برابر اصل شده در دفاتر اسناد رسمی ( در صورتی که افراد مذکور فاقد کارت پایان خدمت می باشند ارائه گواهی اشتغال به تحصیل الزامی می باشد.
  - ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری کلیه اعضای هیات مدیره، مدیر عامل و بازرسان شرکت از طرف متقاضی ثبت
  - اقرار نامه رسمی کلیه اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مبنی بر اینکه اشتغال به هیچگونه شغل دولتی ندارند و هیچگونه ممنوعیت موارد صدورالاشعار برای آن ها جهت عضویت در هیات مدیره و یا مدیرعامل شرکت وجود ندارد.
  - اقرارنامه رسمی مدیرعامل مبنی بر اینکه همزمان مدیرعاملی هیچ شرکت دیگری را به عهده ندارد.
  - اقرار نامه رسمی بازرس یا بازرسان مبنی بر اینکه هیچگونه نسبت فامیلی اعم از نسبی یا سببی با مدیران و مدیرعامل شرکت تا درجه سوم از طبقه اول و دوم ندارند و خود و یا همسرشان نیز از مدیران و مدیرعامل شرکت به طور موظفی حقوق دریافت نمی دارند.
  - ارائه مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
  - مدارک تحصیلی مورد نیاز برای موضوعاتی که نیاز به مدرک تحصیلی دارند.
  - ارائه آدرس صحیح به همراه کدپستی برای محل فعالیت شرکت و محل سکونت متقاضیان
  مراحل ثبت شرکت در استان البرز :
  جهت انجام امور ثبت شرکت در استان البرز لازم است قبل از هر اقدامی در خصوص تعیین موارد مهمی مثل شرکا، تعیین موضوع ، سرمایه شرکت ، مدیران و دارندگان حق امضا و ... تصمیم گیری نمایید زیرا اصولاَ بدون تصمیم گیری و تعیین این موارد امکان تاسیس و ثبت هیچ شرکتی وجود ندارد. پس از تعیین این موارد و تجمیع مدارک مورد نیاز و تنظیم و تدوین مفاد اساسنامه، روند ثبت شرکت به شرح ذیل می باشد :
  - مراجعه به صفحه وب اداره ثبت شرکت ها و تکمیل فرم مربوطه و تنظیم اوراق ثبتی
  - تعیین نام شرکت
  - ارسال اوراق به اداره ثبت شرکت ها از طریق پست
  - بررسی مدارک توسط کارشناس اداره ثبت شرکت ها
  - صدور آگهی تاسیس در صورت بلامانع بودن
  - تخصیص شماره ثبت و شناسه ملی برای درخواست ثبت شرکت
  - ارسال آگهی جهت انتشار در روزنامه رسمی کشور
  - پلمپ دفاتر تجاری ، تعیین حوزه مالیاتی و تشکیل پرونده دارایی و اخذ کد اقتصادی پس از ثبت شرکت
  • چند نکته حائز اهمیت در رابطه با ثبت شرکت در کرج :
  - شرکت هایی که در کرج به ثبت می رسند بابت قید کلمه " تولید " در موضوع فعالیت ، می بایست به اداره ثبت شرکت ها مجوز ارائه نمایند.
  - در اداره ثبت شرکت های کرج، ابتدای امر جهت اخذ گواهی عدم سوء پیشینه ارائه معرفی نامه به اداره آگاهی و یا مراکز پلیس + 10 الزامی می باشد. این معرفی نامه باید از طرف یک شخصیت حقوقی ( شرکت و یا موسسه و یا ارگان دولتی ) جهت معرفی فرد برای اخذ گواهی عدم سوء پیشینه تنظیم گردد.
  آدرس اداره ثبت شرکت ها در استان البرز :
  استان البرز، شهر کرج ، میدان آزادگان ، ابتدای خیابان مطهری ، جنب پل آزادگان ، اداره کل ثبت اسناد و املاک استان البرز

 • نظرات() 
 • شنبه 14 دی 1398


   
  استان اردبیل یکی از استان های ایران است که در شمال غربی این کشور در منطقه آذربایجان ایران واقع شده است. این استان، ظرفیت های بالقوه فراوان برای صادرات محصولات کشاورزی ، صنعتی و معدنی با ارزش افزوده بالاتر دارد. از این رو ، سرمایه گذاران بسیاری با هدف سرمایه گذاری در بخش های مختلف ، وارد اردبیل شده اند.

  در صورتی که شما کار بازرگانی انجام می دهید و یا تولیدکننده یا فروشنده محصولات کشاورزی می باشید ، حتماَ به ثبت برند نیاز دارید. این کار از جهات بسیاری دارای اهمیت است و در سال های اخیر شاهد رشد چشمگیر و روز افزون تقاضای ثبت آن در استان اردبیل بوده ایم. از طریق ثبت کردن برند ، فعالیت و خدمات یک شرکت ، نسبت به تولیدات و فعالیت ها و خدمات سایر شرکت ها متمایز می گردد. به همین دلیل، برای شناخته شدن در بازار کار، تولید و تجارت محصول و کالا و کیفیت خدمات رسانی در سریع ترین زمان ممکن ، لازم است شرکت ها بعد از ثبت رسمی خود، اقدام به ثبت برند نمایند. در واقع ، این کار فواید و آثار بسیاری را به همراه دارد که به بررسی اهم این فواید می پردازیم.
  1- ثبت برند در اردبیل یعنی مطرح شدن یک شرکت در عرصه فعالیت و تولید
  2- حق استفاده انحصاری برند تنها شامل کسانی می شود که برند خود را به ثبت برسانند.

   

   

  3- با انجام این کار، شرکت ها ملزم می شوند که کیفیت محصولاتشان را بالا ببرند .
  4- در قراردادهای اعطای نمایندگی، این گزینه از مهم ترین ویژگی هایی است که باید قید شود.
  5- شرکت ها برای دریافت تسهیلات نیاز به ارائه آرم تجاری خود دارند.
  6- ثبت برند یعنی ثبت نشانه و هویت یک شرکت یا موسسه تولیدی و خدماتی
  7- ثبت کردن برند یعنی کسب درآمدی جدید برای شرکت با واگذاری و فروش برند به شرکت های دیگر
  8- علائم تجاری ثبت شده قابل نقل و انتقال می باشند .
  9- از برند و آرم تجاری برای دریافت گواهی و نشان استاندارد استفاده می شود.
  10- ثبت برند یعنی کاهش هزینه های تبلیغاتی کالا یا خدمات
  11- در صورتی که شرکت بتواند برند سازی موفقی داشته باشد، می توان برند را جزء دارایی های ارزشمند این شرکت به شمار آورد.

  شرایط و مدارک لازم برای ثبت برند در اردبیل 
  نام تجاری به دو صورت لاتین و غیرلاتین در دنیای کسب و کار استفاده می شود. چنانچه می خواهید نام برند شما فارسی باشد باید یک مستند معنایی در لغت نامه دهخدا داشته باشد. نام انتخابی باید مناسب با فعالیت شرکت باشد و مزایای کالا یا خدماتی را که تولید می کند توصیف کند. چرا که برند می تواند معرف قالب و موضوع فعالیت یک شرکت در بازار رقابت تجاری باشد .
  نام برند باید بتواند توجه مصرف کننده را به خود جلب کند و بر روی مخاطب نگرش مثبت ایجاد کند. در واقع یک برند موفق، برندی گیرا است که بتوان به آسانی آن را تلفط کرد. اگر برند شما اینگونه باشد به راحتی می توان آن را تبلیغ نمود.
  صفات مشخصه برند دارا بودن یک حس اصالت و تازگی است که مخاطب را به سمت خود بکشاند ولی این دو به دست نمی آید اگر شما خلاقیت و اصالت را در انتخاب نام نداشته باشید ، اصالت به معنای اختصاصی بودن است و شما باید نامی را انتخاب کنید که قبلاَ استفاده نشده باشد. همچنین برندی که انتخاب می کنید، نباید باعث انحراف ذهن مشتریان شود و آن ها را نسبت به ماهیت، کیفیت یا مبدا جغرافیایی محصول گمراه کند.

   
  علائمی که قابلیت ثبت ندارند :
  1- اسم های عام را نمی توان به ثبت رساند، به عنوان نمونه اگر شرکت شما قصد دارد برند " کفش " را برای فروش کفش ثبت کند، تقاضانامه ثبت این برند رد خواهد شد.
  2- واژه های توصیف کننده دسته ای دیگر از کلمات هستند که نمی توان آن ها را برای ثبت علامت تجاری به کار برد. بر همین اساس واژه های کیفی مانند " تند " ، " شیرین "، احتمالاَ مردود خواهند شد. در حقیقت اگر به تولیدکننده یک نوشیدنی برای فروش محصولاتش حق استفاده انحصاری از کلمه " خوش گوار " داده شود، کاری غیرمنصفانه خواهد بود.
  3- شباهت نزدیک به 50% با نام های تجاری دیگر امکان ثبت علامت را بسیار ضعیف می کند.
  4- پرچم کشورها، نشان های سلطنتی، علامات دولتی، نماد ممالک مختلف، و یا آرم سازمان های بین المللی که نمونه ای از آن ها به دفتر بین المللی سازمان جهانی مالکیت اعلام شده است قابل ثبت نمی باشند.
  بدیهی است علائمی که خلاف موازین شرعی و اسلامی، عرف و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشند ، قابلیت ثبت ندارند.

  مدارک لازم برای ثبت برند به نام شخص حقیقی
  مدارک این کار برای شخص حقیقی، باید مرتبط با فعالیت و زمینه مورد نظر و به نام شخص باشد. مدارک لازم که در ذیل آورده شده است ، می بایست برای ثبت آماده و اسکن گردد.
  1- کارت ملی
  2- کپی شناسنامه
  3- کپی مجوز فعالیت ( مانند پروانه بهره برداری، پروانه ساخت ، جواز کارت بازرگانی یا کسب ، جواز تاسیس )
  4- کپی کارت بازرگانی ( در صورت استفاده از حروف لاتین )

  مدارک لازم برای ثبت برند به نام شخص حقوقی 
  مجوزها و تمام مدارک لازم ثبت کردن برند برای شخص حقوقی، باید به نام شخص حقوقی یعنی شرکت باشد و طبقه مورد نیز در آن ذکر شود. مدارک لازم ذیل باید آماده شده و اسکن شود.
  1- کپی کارت ملی
  2- کپی شناسنامه
  3- کپی آخرین تغییرات شرکت
  4- کپی روزنامه تاسیس
  5- کارت بازرگانی
  6- کپی مجوز فعالیت ( مانند پروانه بهره برداری، پروانه ساخت ، جواز کارت بازرگانی یا کسب ، جواز تاسیس )
  برای ثبت برند، باید ابتدا به سامانه اداره کل مالکیت صنعتی به نشانی  مراجعه نموده و با تکمیل فرم اظهارنامه الکترونیکی و ارسال ضمائم از طریق سامانه ، مراحل ثبت را آغاز نمایید.
  یک برند ، برای ثبت باید در اداره مالکیت پذیرش گردد. اداره ثبت قبل از قبولی تقاضای ثبت موظف است بررسی کند که آیا تقاضای ثبت مطابق اصول پیش بینی شده در قانون تنظیم شده و جزء علایم ممنوعه نیست و همچنین شباهتی با علامات ثبت شده قبلی ندارد و چنانچه تشخیص دهد که علامتی واجد شرایط لازم برای ثبت نیست اختیار دارد تقاضای ثبت علامت را رد کند. برای حفظ حقوق اشخاص در مورد مقابل تصمیمات اداره ثبت ، قسمت آخر ماده 7 قانون ثبت علائم و اختراعات مقرر می دارد : در صورتی که تقاضای ثبت رد شود علل رد باید صریحاَ ذکر گردد.
  هزینه ثبت برند شامل دو بخش اساسی می شود. یک قسمت آن حق الزحمه موسسه ثبتی می باشد که به صورت توافقی است. البته این مبلغ باید با نوع ارائه خدمات همخوانی داشته باشد و نباید از عرف خارج باشد.
  هزینه دولتی این کار به قسمت پرداختی های دولتی و فیش های واریزی مربوط می شود. اولین هزینه که با شروع کار صورت می پذیرد هزینه ثبت اظهارنامه برند می باشد که بسته به حقیقی یا حقوقی بودن شخصیت متقاضی هزینه ها متغیر است و البته تعداد کالاهای درخواستی و طبقات مورد تقاضا که آن هم به کالاها بستگی دارد. لازم به ذکر است، پرداخت هزینه نشانه تایید و ثبت نهایی اظهارنامه محسوب شده و بعد از آن امکان برگرداندن هزینه و تغییر اطلاعات و ضمائم وجود ندارد و متقاضی می تواند صرفاَ تا زمانی که اظهارنامه او هنوز ثبت نهایی نشده است نسبت به ویرایش اطلاعات و ضمائم اظهارنامه ثبت برند اقدام نماید.

   

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 11 دی 1398

   
   استان فارس یکی از استان های ایران است که در بخش جنوب این کشور واقع شده است. این استان ، چهارمین استان پرجمعیت ایران به شمار می رود. منابع مهم اقتصاد این استان بر پایه کشاورزی و دامداری، شهرک های مختلف صنعتی، پالایشگاه ها، صنایع پتروشیمی و نیروگاه های مختلف بنا شده است.

  محصولات عمده فارس در بخش کشاورزی شامل گندم ، ذرت ، خرما ، جو ، انجیر ، انار ، پنبه ، گردو و مرکبات ، چغتدرقند ، گوجه فرنگی و ... می باشد. در بخش صنعت و معدن شامل صنایع غذایی و دارویی، فلزی ، صنایع برق و الکترونیک ، صنایع شیمیایی و پتروشیمی ، صنایع سلولزی و صنایع چرم و ... است. معادن فارس شامل مواد معدنی آهک ، گچ ، سنگ های زینتی ، چینی ، گرانیت ، کرومیت ، مس و منگتز و ... است . همچنین صنایع دستی فارس در رشته های خاتم سازی، منبت کاری، بافت گلیم ، فرش و ... از شهرت جهانی برخوردار است.
  با توجه به این توانمندی های گسترده ، استان فارس یکی از بهترین مناطق ایران برای سرمایه گذاری و راه اندازی شرکت است. شرکت های تجاری، در تجمیع سرمایه های خرد و کوچک جایگاه کلیدی دارند و باید در تجارت ، از آن ها به بهترین شکل بهره برد.
  اما شرکت به چه معناست و از چه زمانی تشکیل شده محسوب می شود ؟
  شرکت بازرگانی یا تجاری، عبارتست از اجتماع دو یا چند شخص حقیقی یا حقوقی که با هدف کسب سود ، عملیات تجاری انجام می دهند. شرکت فی النفسه با علاقه مندی موسسین تشکیل می گردد و با ثبت شخصیت حقوقی آن رسمیت می یابد .
  طبیعی است که برای تاسیس و ثبت شرکت ، شناخت حداقلی از مسائل حقوقی ضروری می باشد. ما در این مقاله تلاش نموده ایم تا اطلاعات مفیدی را در رابطه با مراحل راه اندازی شرکت در اختیار شما قرار دهیم.

   انتخاب موضوع و نوع شرکت
  برای تاسیس شرکت ، در گام اول شما باید مشخص کنید که چه موضوعی را برای فعالیتتان می خواهید.
  موضوع شرکت در حقیقت همان چیزی است که شرکت به خاطر آن تاسیس می شود . مثلاَ شرکتی که برای خرید و فروش فرش سرمایه گذاری کرده است موضوع آن خرید و فروش فرش است ولی در بعضی از موارد موضوع شرکت ممکن است به طور کلی و عام باشد مانند معاملات صرافی . لیکن به هر حال باید صریح و منجز باشد. . تعیین موضوع شرکت بسته به نظر شرکا است و شخص حقوقی فقط درباره موضوعاتی می تواند عمل کند که در موضوع شرکت تصریح شده باشد . ضمناَ ذکر این نکته لازم است که شرکت باید دارای موضوعی مشروع باشد. زیرا اگر شرکتی برای اعمال نامشروع تشکیل شود فعالیت آن خلاف قانون بوده و تعطیل می گردد .
  چنانچه موضوع تعیین شده مستلزم موافقت مراجع خاصی باشد، لازم است که قبل از اقدام به ثبت ، مجوزهای لازم اخذ گردد.
  پس از انتخاب موضوع شرکت، باید بدانید که چه نوع شرکتی برای فعالیتتان مناسب تر است .
  شرکت های تجاری انواع گوناگونی دارند که عبارتند از :
  - شرکت سهامی عام
  - شرکت سهامی خاص
  - شرکت با مسئولیت محدود
  - شرکت تضامنی
  - شرکت نسبی
  - شرکت مختلط سهامی
  - شرکت مختلط غیرسهامی
  - شرکت تعاونی .
  در میان انواع شرکت های تجاری، تفاوت های قابل توجهی وجود دارد . مثلاَ ظرفیت شرکت سهامی عام برای تجمیع سرمایه های کوچک و تشکیل سرمایه های بسیار بزرگ کاملاَ متمایز از دیگر انواع شرکت تجاری است. شما باید با توجه به ویژگی، اهداف، موضوع فعالیت ، میزان مسئولیت شرکا و سایر شرایط خاص خود شرکت تجاری مناسب را انتخاب کنید.
  شرکت های تجاری بر اساس میزان مسئولیت شرکاء به 4 گروه تقسیم می شوند :
  الف- شرکت های سرمایه ای : در شرکت های سرمایه ای، مسئولیت شرکاء محدود به سرمایه آن ها در شرکت است و شامل شرکت های سهامی ( عام و خاص ) و شرکت های با مسئولیت محدود می شوند.
  ب- شرکت های شخصی : در این شرکت ها، مسئولیت شرکاء نامحدود است و در نتیجه تعهدات مالی شرکت به همه دارایی و اموال شرکاء سرایت می نماید. مانند شرکت های تضامنی و نسبی
  ج- شرکت های مختلط : در این گونه شرکت ها، مسئولیت بعضی از شرکاء محدود به سرمایه آن ها و مسئولیت عده دیگر نامحدود است که شرکاء دسته اول را شرکای عادی و شرکاء دسته دوم را شرکای ضامن می گویند. مانند شرکت های مختلط سهامی و شرکت های مختلط غیرسهامی .
  د- شرکت های کمیتی : در شرکت های کمیتی که با هدف رفاه اعضاء تشکیل می شود، تعداد شرکاء زیاد بوده و هیچ مسئولیتی نیز ندارند، مانند شرکت های تعاونی تولید ، مصرف، اعتبار ، وام و روستایی .
  نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که مطابق ماده 220 قانون تجارت اگر به امور بازرگانی بپردازید، اما شرکت خود را در قالب یکی از شرکت های مذکور ثبت نکنید ، شرکت شما تضامنی محسوب می شود.

  تامین سرمایه شرکت
  با توجه به این امر که سرمایه از مهم ترین عوامل تجارت می باشد؛ لذا هر شرکت باید دارای سرمایه ای باشد تا بتواند نتیجه ای از عملیات خود را که امر تجارت است ؛ به دست آورد. در واقع، از جمله امتیازات تشکیل شرکت تجاری این است که این شرکت ها ، قالب مناسبی برای تجمیع سرمایه های خرد و تبدیل آن به سرمایه های بزرگ هستند .
  بنابراین در ابتدای کار، باید سرمایه لازم برای ثبت شرکت در استان فارس که حداقل یک میلیون ریال است را تامین کرده باشید. البته توجه داشته باشید که اهمیت شرکت های تجاری به میزان سرمایه آن ها بستگی دارد. در افزایش سرمایه محدودیتی در کار نیست و هر اندازه که صاحبان سهام بخواهند سرمایه گذاری کنند منع قانونی ندارد.

  تعیین نام شرکت
  نام انتخابی برای شرکت باید متناسب با فعالیت شما و قوانین مربوط به اداره مربوطه باشد. برگزیدن اسم ایرانی و مطابق با شئونات اسلامی با معنی و مفهوم مرتبط الزامی است. در نام شرکت باید دقت شود که مشابه نام شرکت های ثبت شده نباشد در غیر این صورت نام های شما رد می شوند. نام شرکت باید از 3 سیلاب خاص تشکیل شود .
  برای تاسیس شرکت های تضامنی در انتهای نام شرکت می بایست از واژه " تضامنی " استفاده شود. همچنین در شرکت های سهامی عام، کلمه " عام " و در شرکت های سهامی خاص، کلمه " خاص " بلافاصله بعد از اسم یا قبل از اسم شرکت اضافه می شود؛ به این منظور که نوع شرکت سهامی جهت مراجعه کنندگان مشخص باشد. زمانی که در نام شرکت از اسم و فامیلی شخص استفاده می شود شرکت را به قالب تضامنی تبدیل می کند و شخص را مسئول می نماید. ( قابل توجه است تقاضاهای مربوط به ثبت تاسیس و انتخاب نام شرکت از طریق درگاه الکترونیکی اداره ثبت شرکت ها پذیرفته می شود).

  تهیه مدارک مورد نیاز
  پس از طی تمامی کارهای گفته شده ، نوبت به فراهم نمودن مدارک مورد نیاز جهت ارائه به اداره ثبت شرکت ها می رسد.
  برای ثبت کلیه شرکت های تجاری تنظیم شرکتنامه و تقاضای ثبت اجباری است . ماده 2 آیین نامه اجرای قانون شرکت ها مصوب 1311 تصریح می کند که در هر محلی که اداره ثبت اسناد و یا دفتر اسناد رسمی موجود است شرکت های تجاری که در آن محل تشکیل می شود باید به موجب شرکتنامه رسمی تشکیل گردد و بند 2 ماده 47 قانون ثبت نیز ثبت شرکتنامه را اجباری می داند. ولی ثبت شرکتنامه در دفتر اسناد رسمی متضمن مخارج جداگانه است که هزینه شرکت را در بدو تاسیس خیلی زیاد می کند و برای رفع این مورد، چون دفاتر ثبت شرکت ها در اداره مربوطه دفاتر رسمی می باشند، موسسان شرکت های تجاری، شرکتنامه را روی اوراق چاپی که اداره مشخص شده در اختیار آنان می گذارد، تنظیم نموده و موسسان شرکت را امضاء می نمایند و همان اوراق عیناَ در دفتر ثبت شرکت ها وارد و ثبت می شود و با ابطال تمبر حق الثبت شرکت ها شرکتنامه در حکم اسناد رسمی در می آید و به این ترتیب از پرداخت دو حق الثبت یکی برای ثبت شرکتنامه و یکی برای ثبت کردن شرکت خودداری می شود.
  مدارکی که هر یک از شرکت های تجاری باید به اداره مربوطه تسلیم نمایند، به شرح ذیل می باشند :
  الف- در شرکت های با مسئولیت محدود :
  1- یک نسخه مصدق از شرکتنامه
  2- یک نسخه مصدق از اساسنامه ( اگر باشد )
  3- اسامی شریک یا شرکایی که برای اداره کردن شرکت معین شده اند
  4- نوشته ای به امضای مدیر شرکت حاکی از پرداخت تمام سرمایه نقدی و تسلیم تمام سرمایه غیرنقدی با تعیین قیمت حصه های غیرنقدی .
  ب- در شرکت های سهامی :
  1- یک نسخه از اصل شرکتنامه
  2- یک نسخه مصدق از اساسنامه شرکت
  3- نوشته ای به امضاء مدیر شرکت حاکی از تعهد پرداخت تمام سرمایه و پرداخت واقعی لااقل ثلث آن
  4- اسامی شرکاء با تعیین اسم و اسم خانوادگی و عده سهام هر یک از آن ها
  5- سواد مصدق از تصمیمات مجمع عمومی صاحبان سهام در موارد مذکور در مواد 40 و 41 و 44 قانون تجارت
  ج- در شرکت های تضامنی :
  1- یک نسخه مصدق از شرکتنامه
  2- یک نسخه مصدق از اساسنامه شرکت ( اگر باشد )
  3- نوشته ای به امضای مدیر شرکت حاکی از پرداخت تمام سرمایه نقدی و تسلیم تمام سرمایه غیرنقدی با تعیین قیمت حصه های غیرنقدی
  4- اسامی شریک یا شرکایی که برای اداره کردن شرکت معین شده اند.
  د- در شرکت های مختلط غیرسهامی :
  1- یک نسخه مصدق از شرکتنامه
  2- یک نسخه مصدق از اساسنامه ( اگر باشد )
  3- اسامی شریک یا شرکاء که سمت مدیریت دارند.
  ه- در شرکت های مختلط سهامی :
  1- یک نسخه مصدق از شرکتنامه
  2- یک نسخه مصدق از اساسنامه
  3- اسامی مدیر یا مدیران شرکت
  4- نوشته به امضاء مدیر شرکت حاکی از تعهد پرداخت تمام سرمایه سهامی و پرداخت واقعی لااقل ثلث از آن سرمایه
  5- سواد مصدق از تصمیمات مجمع عمومی در موارد مذکور در مواد 40، 41 و 44
  6- نوشته به امضاء مدیر شرکت حاکی از پرداخت تمام سرمایه نقدی شرکاء ضامن و تسلیم تمام سرمایه غیرنقدی با تعیین قیمت حصه های غیرنقدی
  و- در شرکت های نسبی :
  1- یک نسخه مصدق از شرکتنامه ؛
  2- یک نسخه مصدق از اساسنامه ( اگر باشد )
  3- اسامی مدیر یا مدیران شرکت
  4- نوشته به امضاء مدیر شرکت حاکی از پرداخت تمام سرمایه نقدی و تسلیم تمام سرمایه غیرنقدی با تعیین قیمت حصه های غیرنقدی
  ز- در شرکت های تعاونی :
  1- یک نسخه مصدق از شرکتنامه
  2- یک نسخه مصدق از اساسنامه ( اگر باشد )
  پس از تسلیم مدارک ثبت به اداره فوق الذکر، اداره مزبور بررسی اجمالی نسبت به مدارک مزبور به عمل می آورد تا معلوم شود آیا مدارک مطابق مقررات قانون تنظیم شده است یا خیر و اگر مدارک شرکت نقصی نداشته باشد، پس از دریافت حق الثبت ، مفاد شرکتنامه را در دفتر ثبت شرکت های داخلی که دفتر رسمی است ثبت می کند.
  در انتها لازم است که ، آگهی تاسیس و ثبت آن در روزنامه رسمی کشور انتشار یابد. برای همین در پیش نویس آگهی باید خلاصه ای از شرکت نامه ، اساسنامه و اظهارنامه شرکت نیز قید شده باشد. این موارد به صورت اختصاری شامل موضوع فعالیت ، میزان سرمایه ، مدت اعتبار شرکت و معرفی اعضای هیئت مدیره و دارندگان حق امضا، تاریخ ثبت و تاسیس شرکت و ارائه شماره ثبتی شرکت می شود.
  از انتخابتان متشکریم.
  هم چنین بخوانید :
  - ثبت شرکت در شیراز
  - ثبت علامت تجاری در شیراز
  - شرایط و مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در استان فارس

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 11 دی 1398


   
  استان البرز با مرکزیت کرج، سی و یکمین استان ایران است. این استان از شمال با استان مازندران، از غرب با استان قزوین، از شرق و جنوب شرقی با استان تهران و از جنوب غربی با استان مرکزی همسایه است و شهرستان های آن شامل کرج، ساوجبلاغ ، نظر آباد و طالقان می باشد.
  راه اندازی شرکت در استان البرز ، از اهمیت بسیاری برخوردار است . به طوریکه در سال های اخیر شاهد رشد چشمگیر و روز افزون تقاضای ثبت شرکت در این استان بوده ایم . اما سوالی که ممکن است مطرح شود این است که شرکت های تجاری چگونه به ثبت می رسند و اصولاَ ثبت شرکت در استان البرز چه مزایا و امتیازاتی را با خود به همراه دارد ؟ اطلاعات لازم در در این رابطه را می توانید در این مقاله به دست آورید.

  مزایا و امتیازات ثبت شرکت در استان البرز
  تاسیس شرکت بهترین و مطمئن ترین روش جهت شروع انواع فعالیت اقتصادی در استان البرز می باشد. این استان به واسطه موقعیت جغرافیایی و قابلیت های بالقوه در زمینه های مختلفی چون نیروی انسانی متخصص و ... دارای مزیت نسبی و رقابتی نسبت به سایر استان های کشور می باشد. وجود 9 شهرک صنعتی و 3500 واحد صنعتی در استان البرز، استقرار صنایع استراتژیک و بزرگ ، سهل الوصول بودن به فرودگاه های بین المللی امام خمینی و مهرآباد ، واقع شدن در شاهراههای ارتباطی کشور ، وجود منطقه ویژه اقتصادی پیام و نقش آن در صادرات محصولات تولیدی به سایر کشورها ، از جمله ظرفیت های سرمایه گذاری و ثبت شرکت در استان نامبرده محسوب می شود.
  ثبت نمودن شرکت ، از لحاظ شرکای شرکت و مراجعین آن دارای اهمیت بسیار است و آن ها مختصراَ عبارتند از :
  الف - تمامی فعالیت هایی که در قالب شرکت انجام می پذیرد وجهه قانونی و رسمی دارد و این وجهه باعث بالاتر رفتن اعتبار و موقعیت شرکت شده و فرصت های بیشتری را برای شرکت فراهم می کند.
  ب- شرکت ها به دلیل فعالیت های گروهی می توانند سرمایه های کوچک و تخصص های بیشتری را در حوزه فعالیت خود وارد نمایند.
  ج- شرکت هایی که به ثبت می رسند و شماره ثبت دریافت می کنند معتبرتر و برای مشتریان ارزشمند تر می باشند. چرا که با ثبت شرکت، تمامی اطلاعات دقیق شرکت ضمن درج در روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار در سایت خود اداره ثبت شرکت ها نیز در معرض دید همگان قرار خواهد گرفت . این شفاف سازی باعث جذب سرمایه گذاران و مشتریان بیشتر برای شرکت شده و موفقیت آتی شرکت را بیشتر تضمین خواهد کرد.
  د- بسیاری از امتیازات و اعتبارات از سازمان ها و نهادها از قبیل وام ، در اغلب موارد تنها به شرکت ها اعطا می شود و اشخاص حقیقی از دریافت چنین مزایایی بی بهره هستند.
  ه- شرکت ها از امتیازات بالای قانونی و حقوقی برخوردار هستند و این موضوع باعث می شود تا امکان شرکت در مناقصه و مزایده و قراردادهای دولتی ، تنها برای شرکت ها و افراد حقوقی میسر باشد.
  ن- اخذ و اعطاء نمایندگی رسمی تنها به افراد حقوقی واگذار می شود.
  اما در ادامه به تشریح 3 نوع شخص حقوقی رایج و پرطرفدار در استان البرز می پردازیم

  1- ثبت شرکت با مسئولیت محدود 

  برای تاسیس بنگاه های کوچک اقتصادی و انجام فعالیت های محدود اقتصادی، ثبت این نوع شرکت بسیار مناسب است . چرا که شرکت با مسئولیت محدود با وجود حداقل دو نفر شریک به ثبت می رسد و انتخاب بازرس در آن اختیاری است و تشریفات تشکیل مجامع عمومی و هیئت مدیره و انتشار آگهی ها که در شرکت های سهامی وجود دارد در این گونه شرکت ها گسترده نیست.
  در تعریف این شرکت آمده است : شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است.
  برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود وجود حداقل دو نفر شریک لازم است و شرکت پس از انجام مراحل تایید نام و تکمیل شرکتنامه و تقاضانامه و اساسنامه ( در صورت وجود ) از طرف شرکا و ارائه آن به اداره ثبت شرکت ها همراه با سایر مدارک لازم به ثبت می رسد و بعد از ثبت در اداره ثبت شرکت ها، آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی و یکی از روزنامه های کثیرالانتشار محل ثبت شرکت آگهی می گردد.

  مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود
   - دو برگ شرکت نامه و تکمیل آن و امضا ذیل شرکت نامه توسط کلیه سهامداران
  - دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود و تکمیل آن و امضا ذیل تقاضانامه توسط کلیه سهامداران
  - دو جلد اساسنامه ی تکمیل شده و امضا ذیل تمام صفحات آن توسط کلیه سهامداران
  - دو نسخه صورتجلسه ی مجمع عمومی موسس که به امضا سهامداران و بازرسین رسیده باشد.
  - دو نسخه صورتجلسه ی هیات مدیره که به امضا سهامداران و بازرسین رسیده باشد.
  - تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت کلیه ی شرکا،مدیران و هیات نظار(در مواردی که تعداد شرکا بیش از دوازده نفر باشد)
  - اصل گواهی عدم سوپیشینه جهت اعضا ی هیات مدیره،مدیر عامل
  - تاییدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار،مبنی بر غیر دولتی بودن آن
  - معرفی نامه نمایندگان، در صورتیکه سهامداران و اعضا هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند و ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات آن
  - اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط در مواردی که ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد.
  - اصل وکالتنامه ی وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد.
  2- ثبت شرکت سهامی خاص :
  نوع دیگری از انواع شرکت های تجاری که در قانون تجارت ایران به رسمیت شناخته شده است شرکت سهامی خاص می باشد. از این نوع شرکت در ایران استقبال زیادی شده و گرایش و علاقه فعالان اقتصادی به تاسیس و ثبت این نوع شرکت به نسبت سایر انواع شرکت، بسیار بیشتر می باشد و اکثر کارخانجات تولیدی در ایران که متعلق به اشخاص می باشد تحت عنوان شرکت سهامی خاص به ثبت رسیده اند.
  شرکت سهامی خاص از انواع شرکت های سرمایه است و مزیت این گونه شرکت ها اینست که برخلاف برخی شرکت ها که با فوت یکی از شرکا امکان انحلال شرکت وجود دارد در شرکت های سهامی خاص، فوت یا خروج یکی از سهامداران تاثیری در سرنوشت شرکت ندارد.
  ماده 4 لایحه اصلاحی قانون تجارت، شرکت سهامی خاص را چنین تعریف نموده است :
  شرکت هایی که تمام سرمایه آن ها در موقع تاسیس منحصراَ توسط موسسین تامین گردیده است ، این گونه شرکت ها، شرکت سهامی خاص نامیده می شوند.
  در موقع تاسیس، سرمایه شرکت های سهامی خاص نباید از یک میلیون ریال کمتر باشد. سهامداران، باید کلیه سهام شرکت را تعهد نموده و گواهی بانک مبنی بر تادیه قسمت نقدی آن که نباید کمتر از سی و پنج درصد کل سرمایه باشد را به مرجع ثبت شرکت ها تسلیم نمایند.
  به موجب ماده 20 لایحه اصلاحی قانون تجارت، برای تاسیس و ثبت شرکت های سهامی خاص، فقط تسلیم اظهارنامه به ضمیمه مدارک ذیل به مرجع ثبت شرکت ها کافی خواهد بود :
  - اساسنامه شرکت که باید به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد.
  - اظهارنامه مشعر بر تعهد کلیه سهام و گواهینامه بانکی حاکی از تادیه قسمت نقدی آن که نباید کمتر از سی و پنج درصد کل سهام باشد. اظهارنامه مذکور باید به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد. هر گاه تمام یا قسمتی از سرمایه به صورت غیرنقد باشد باید تمام آن تادیه گردیده و صورت تقویم آن به تفکیک در اظهارنامه منعکس شده باشد و در صورتی که سهام ممتازه وجود داشته باشد باید شرح امتیازات و موجبات آن در اظهارنامه منعکس شده باشد.
  - انتخاب اولین مدیران و بازرس یا بازرسان شرکت باید در صورت جلسه ای قید و به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد.
  - قبول سمت مدیریت و بازرسی
  - ذکر نام روزنامه کثیرالانتشار که هرگونه آگهی راجع به شرکت تا تشکیل اولین مجمع عمومی عادی در آن منتشر خواهد شد.
  - سایر قیود و شرایطی که طبق قانون تجارت، برای تشکیل و ثبت شرکت های سهامی عام مقرر است در مورد شرکت های سهامی خاص لازم الرعایه نخواهد بود.
  3- ثبت موسسه غیرتجاری :
  علاوه بر شرکت ها که به امور تجاری اشتغال دارند، قانون گذار، نهاد حقوقی خاصی را که دارای شخصیت حقوقی می باشد، جهت انجام اموری که جنبه غیرتجاری دارد از قبیل کارهای علمی و ادبی یا امورخیریه یاخدماتی پیش بینی نموده است. طبق ماده 1 آیین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسات غیرتجاری ، کلیه تشکیلات و موسساتی است که برای مقاصد غیرتجاری از قبیل امور علمی یا ادبی یا امور خیریه و امثال آن تشکیل می شود اعم از آنکه موسسین و تشکیل دهندگان قصد انتفاع داشته یا نداشته باشند .
   
  مدارک ثبت موسسات غیرتجاری به قرار ذیل است 
  - اخذ دو نسخه تقاضانامه ثبت موسسه از اداره ثبت شرکت ها و تکمیل و امضا توسط شرکا
  - تنظیم اساسنامه حداقل دو جلد و امضای ذیل تمام صفحات توسط کلیه شرکا یا اعضا ( اساسنامه این تشکیلات می تواند مانند اساسنامه شرکت های با مسوولیت محدود باشد) .
  - تنظیم صورتجلسه مجمع موسسین حداقل دو نسخه
  - تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت موسسین و مدیران
  - اخذ مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
  - چنانچه موسسه در کشور دیگری هم به ثبت رسیده است ارائه گواهی نامه تصدیق به همراه ترجمه فارسی ( دو نسخه )
  - اصل وکالتنامه وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد.

  مدارک و مراحل ثبت شرکت
  جهت تاسیس انواع شرکت و موسسات غیرتجاری ، علاوه بر اوراق مربوطه مدارک ذیل الزامی است :
  - کپی شناسنامه تمامی اعضاء هیات مدیره ، سهامداران ، بازرسین برابر اصل شده در دفاتر اسناد رسمی .
  - کپی کارت ملی تمامی اعضاء هیات مدیره، سهامداران ، بازرسین برابر اصل شده در دفاتر اسناد رسمی .
  - کپی کارت پایان خدمت تمامی افراد ذکور متولد سال 1338 به بعد اعضای هیات مدیره، بازرسین برابر اصل شده در دفاتر اسناد رسمی ( در صورتی که افراد مذکور فاقد کارت پایان خدمت می باشند ارائه گواهی اشتغال به تحصیل الزامی می باشد.
  - ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری کلیه اعضای هیات مدیره، مدیر عامل و بازرسان شرکت از طرف متقاضی ثبت
  - اقرار نامه رسمی کلیه اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مبنی بر اینکه اشتغال به هیچگونه شغل دولتی ندارند و هیچگونه ممنوعیت موارد صدورالاشعار برای آن ها جهت عضویت در هیات مدیره و یا مدیرعامل شرکت وجود ندارد.
  - اقرارنامه رسمی مدیرعامل مبنی بر اینکه همزمان مدیرعاملی هیچ شرکت دیگری را به عهده ندارد.
  - اقرار نامه رسمی بازرس یا بازرسان مبنی بر اینکه هیچگونه نسبت فامیلی اعم از نسبی یا سببی با مدیران و مدیرعامل شرکت تا درجه سوم از طبقه اول و دوم ندارند و خود و یا همسرشان نیز از مدیران و مدیرعامل شرکت به طور موظفی حقوق دریافت نمی دارند.
  - ارائه مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
  - مدارک تحصیلی مورد نیاز برای موضوعاتی که نیاز به مدرک تحصیلی دارند.
  - ارائه آدرس صحیح به همراه کدپستی برای محل فعالیت شرکت و محل سکونت متقاضیان
  مراحل ثبت شرکت در استان البرز :
  جهت انجام امور ثبت شرکت در استان البرز لازم است قبل از هر اقدامی در خصوص تعیین موارد مهمی مثل شرکا، تعیین موضوع ، سرمایه شرکت ، مدیران و دارندگان حق امضا و ... تصمیم گیری نمایید زیرا اصولاَ بدون تصمیم گیری و تعیین این موارد امکان تاسیس و ثبت هیچ شرکتی وجود ندارد. پس از تعیین این موارد و تجمیع مدارک مورد نیاز و تنظیم و تدوین مفاد اساسنامه، روند ثبت شرکت به شرح ذیل می باشد :
  - مراجعه به صفحه وب اداره ثبت شرکت ها و تکمیل فرم مربوطه و تنظیم اوراق ثبتی
  - تعیین نام شرکت
  - ارسال اوراق به اداره ثبت شرکت ها از طریق پست
  - بررسی مدارک توسط کارشناس اداره ثبت شرکت ها
  - صدور آگهی تاسیس در صورت بلامانع بودن
  - تخصیص شماره ثبت و شناسه ملی برای درخواست ثبت شرکت
  - ارسال آگهی جهت انتشار در روزنامه رسمی کشور
  - پلمپ دفاتر تجاری ، تعیین حوزه مالیاتی و تشکیل پرونده دارایی و اخذ کد اقتصادی پس از ثبت شرکت
  • چند نکته حائز اهمیت در رابطه با ثبت شرکت در کرج :
  - شرکت هایی که در کرج به ثبت می رسند بابت قید کلمه " تولید " در موضوع فعالیت ، می بایست به اداره ثبت شرکت ها مجوز ارائه نمایند.
  - در اداره ثبت شرکت های کرج، ابتدای امر جهت اخذ گواهی عدم سوء پیشینه ارائه معرفی نامه به اداره آگاهی و یا مراکز پلیس + 10 الزامی می باشد. این معرفی نامه باید از طرف یک شخصیت حقوقی ( شرکت و یا موسسه و یا ارگان دولتی ) جهت معرفی فرد برای اخذ گواهی عدم سوء پیشینه تنظیم گردد.
  آدرس اداره ثبت شرکت ها در استان البرز :
  استان البرز، شهر کرج ، میدان آزادگان ، ابتدای خیابان مطهری ، جنب پل آزادگان ، اداره کل ثبت اسناد و املاک استان البرز

 • نظرات() 
 • سه شنبه 10 دی 1398


  معروف ترین نوع کفش های دست دوز که در نقاط مختلف ایران دارای طرفداران پرشماری است و حتی برخی مردم شهرنشین نیز در روزهای گرم سال آن را به سایر کفش ها ترجیح می دهند " گیوه " نام دارد. گیوه نوعی پاپوش تابستانی ، سبک ، بادوام و مناسب برای راهپیمایی های طولانی است. همچنین نوع طراحی و دوخت این پای افروز به شکلی است که هیچگاه لنگه به لنگه نمی شود و پای چپ و راست ندارد و حتی پس از پاره شدن دور انداخته نمی شود و می توان آن را ترمیم کرد.

  تولید گیوه در استان های فارس ، اصفهان ، چهارمحال و بختیاری ، کرمانشاه و زنجان بسیار رواج دارد. این محصول را باید یکی از جالبترین و ارزنده ترین صنایع دستی ایران دانست.
  شما می توانید با ثبت کردن شرکت گیوه بافی این ابتکار ایرانی را با صادرات و اخذ کارت بازرگانی به جهانیان بشناسانید و تجارت و کسب و کار خود را توسعه دهید.
  ثبت نمودن شرکت نیاز به طی مراحل و شرایط خاص خود را دارد. کلیه شرایط ثبت و تاسیس شرکت باید به طور کامل و قانونی انجام شود. در این مقاله سعی شده است گام های ثبت شرکت مورد بررسی قرار گیرد.
  • مرحله اول : پیدا کردن شریک خوب
  در گام اول باید یک شریک تجاری خوب پیدا کنید. فردی را انتخاب نمایید که به او اعتماد کامل دارید و اهدافتان از راه اندازی کسب و کار یکسان باشد. در قانون تجارت ، بحثی از شرکت تک شریکی نداریم و حداقل تعداد شریک لازم برای تشکیل شرکت، 2 شخص می باشد.
  • مرحله دوم : ورود به سامانه اداره ثبت شرکت ها
  روند ثبت کردن شرکت ها از اواخر سال 93 از روش سنتی و حضوری به روش اینترنتی و غیرحضوری تغییر یافته و ادارات ثبت اسناد و املاک سراسر کشور موظفند به منظور تسریع در این چرخه ، ثبت شرکت ها و هرگونه تغییرات در شرکت ها را تنها از طریق اینترنتی انجام دهند. برای ثبت نام اینترنتی به سامانه اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری مراجعه نمایید. پس از انتخاب پذیرش تاسیس باید فرم آن را با دقت کامل پر کنید . در مرحله نخست که عنوان آن " اطلاعات متقاضی " است، بایست مشخصات خودتان را درج کنید و سپس وارد گام بعدی شوید.
  • مرحله سوم : انتخاب نام شرکت
  هر شرکت برای به ثبت رسیدن ، نیاز به انتخاب نام دارد. شما مجاز می باشید 5 نام شرکت را به ترتیب اولویت در فرم درج کنید تا نهایتاَ یکی از آن ها انتخاب گردد. در انتخاب نام شرکت به نکات ذیل توجه داشته باشید :
  1- نام شرکت نباید از قبل در اداره کل مربوطه به ثبت رسیده باشد و یا وجه تشابهی با نام های ثبت شده داشته باشد.
  2- نام شرکت نباید بیگانه و غیرفارسی باشد و بایستی دارای ریشه فارسی بوده و در فرهنگ نامه دهخدا به ثبت رسیده باشد. چنانچه از فارسی بودن نام انتخابی خود مطلع نیستید می توانید با مراجعه به فرهنگ لغت از این قضیه مطلع شوید.
  3- به کاربردن اسامی افراد مشهور به علت فریب افکار عمومی در نام شرکت ممنوع می باشد.
  4- اسامی نباید مخالف نظم عمومی و اخلاق حسنه باشد.

   
  5- اسامی و عناوین دولتی کشور به عنوان نام شرکت پذیرفته نخواهند شد.
  6- واژه هایی که به طرز گمراه کننده ای شبیه نام ثبت شده دیگری باشند، پذیرفته نمی شوند.
  7- اضافه کردن اعداد به نام هایی که سابقه ثبت دارند پذیرفته نمی شود و در صورت استفاده اعداد در نام های جدید پیشنهادی باید نگارش آن ها به صورت حروفی باشد.
  8- جهت انتخاب نام شرکت های تعاونی بایستی نام های پیشنهادی را در برگه ای جداگانه از مراجع وزارت تعاون درخواست نمود.
  9- موسسات غیرتجاری و تعاونی از هزینه انتخاب نام معاف می باشند.
  در پایان این مرحله ، به شما یک شماره پیگیری داده می شود که می توانید از طریق این شماره وضعیت ثبت شرکت خود را در سامانه پیگیری کنید.
  در صورت سپری شدن زمانی بیش از 3 ماه از تاریخ تایید نام و در صورت عدم ثبت شرکت به دلایل مختلف و همچنین تغییر نام متقاضی باید نسبت به واریز مبلغ به شماره حساب مربوطه و ارائه فیش آن اقدام نمایید.
  شایان ذکر است متقاضیان عزیز، در صورت نیاز به مشاوره تخصصی در این رابطه می توانند با مشاوران موسسه حقوقی  تماس حاصل نموده و از بانک نام موسسه حقوقی  نیز استفاده نمایند.
  موسسه حقوقی  دارای بانک نام می باشد که در آن ازاسامی استفاده شده که دارای معانی زیبا هستند . این نام ها، از لحاظ ثبتی از قبل استعلام گرفته شده اند. لذا از این کلمات در نام شرکت های ثبت شده به ندرت استفاده شده و به همین خاطر احتمال ثبت آن ها بسیار بالا می باشد.
  • مرحله چهارم : مشخص کردن مدت و موضوع فعالیت
  در این مرحله باید " مدت و موضوع فعالیت " را تعیین کنید. معمولاَ شرکا به هنگام تشکیل شدن شرکت ، مدت آن را نامحدود قید می نمایند. با این حال شرکاء در صورت تمایل مجازند در حین تاسیس شرکت ، آن را برای مدت معین تاسیس نمایند. مدت شرکت در صورتیکه محدود باشد باید قید گردد که مثلاَ برای ده سال است والا قید خواهد شد که برای مدت نامحدود از تاریخ ثبت.
  توجه داشته باشید که برخی از فعالیت ها به اخذ مجوز احتیاج دارند. چنانچه فعالیت شما با یکی از موارد این لیست مطابقت داشته باشد باید برای اخذ مجوز آن اقدام نمایید. به عنوان نمونه ، فعالیت در زمینه صنایع دستی ، مستلزم اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ( اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مربوطه ) می باشد.
  • مرحله پنجم : تعیین نشانی شرکت
  در صفحه بعدی بایستی مشخصات " اطلاعات مرکز اصلی " را وارد نمود. در آینده تمام مدارک از طرف سازمان ثبت شرکت ها به این آدرس برایتان ارسال خواهد شد.
  • مرحله ششم : تامین سرمایه شرکت
  شرکت های با مسئولیت محدود باید حداقل سرمایه مورد نظر خود و شرکت های سهامی باید تعداد سهم و ارزش اسمی آن را در این مرحله وارد کنند. حداقل سرمایه برای تاسیس یک شرکت با مسئولیت محدود مبلغ 100 هزار تومان است.
  • مرحله هفتم : معرفی شرکای شرکت
  در این صفحه نوع شخص حقیقی نام فارسی، نام خانوادگی فارسی ، نام پدر ، شماره شناسنامه ، جنسیت ، تاریخ تولید ، شماره همراه و نشانی را وارد نمایید . دقت داشته باشید که شماره ملی برای اشخاص حقیقی و شناسه ملی مختص اشخاص حقوقی است.
  • مرحله هشتم : تعیین سهام شرکا
  گام بعدی درج اطلاعات مربوط به سهام و سرمایه شرکاست. با انتخاب نام هر یک از اعضا مشخص می کنید که این فرد چه تعداد سهام دارد.
  • مرحله نهم : معرفی شعبه های شرکت
  صفحه دیگری وجود دارد مبنی بر اینکه چنانچه قرار است شرکت شعبه هایی داشته باشد باید این قسمت نیز پر شود، در این فرم مشخصات آن شعبه وارد می شود. سپس باید سال مالی شرکت را تعیین کرده و فرم مربوط به صورتجلسه را تکمیل نمود.
  • مرحله دهم : ارائه اساسنامه شرکت
  بعد از تایید اطلاعات، می بایست اساسنامه و شرکتنامه را در سامانه بارگذاری نمایید. اساسنامه و شرکتنامه ، فرم های پیش فرضی دارند که باید آن ها را پر نموده و در صورت لزوم ، قوانین مخصوص شرکت را به آن بیفزایید.
  سپس باید تصویری برابر اصل شده از اساسنامه خود را در سامانه اداره ثبت شرکت ها بارگذاری نمایید و بعد منتظر بمانید تا اداره مربوطه از شما بخواهد تا مدارک مورد نیاز را برای آن ها ارسال نمایید.
  • مرحله یازدهم : چاپ آگهی در روزنامه رسمی
  بعد از اینکه پروسه تاسیس شرکت انجام شد و شماره ثبت و مدارک از اداره مربوطه اخذ گردید اولین گام پس از تاسیس شرکت ، واریز هزینه های روزنامه رسمی و ارسال آگهی ثبتی برای روزنامه رسمی کل کشور است.
  هنگامی که آگهی های یک شرکت روزنامه می گردد اطلاعات آن شرکت در سامانه روزنامه رسمی قابل روئت است و سازمان ها و ادارات می توانند انواع شرکت ها را به این شکل استعلام و از صحت ثبت آن ها اطمینان حاصل نمایند.
  لازم به توضیح است، پایان ثبت شرکت زمان شروع فعالیت نیست . باید توجه داشته باشید برخی اقداماتی وجود دارد که انجام آن ها مطابق قانون اجباری است و لحاظ نکردن آن ها باعث می شود متحمل مشکلات و جریمه های مالی شوید. این اقدامات شامل :
  *اخذ پلمپ دفاتر تجاری
  * تشکیل پرونده دارایی
  * اخذ کد اقتصادی می باشد.
  به مجموعه این کارها اقدامات مهم پس از ثبت می گویند.
  از انتخابتان متشکریم.
  کارشناسان ما در موسسه حقوقی  آماده ارائه مشاوره در زمینه ثبت شرکت ، ثبت برند ، کارت بازرگانی ، تنظیم قراردادهای مربوط به شرکت و کارکنان آن و سایر امور ثبتی هستند.
  هم چنین بخوانید :
  - نکاتی که باید در مورد حصیربافی بدانید.

 • نظرات() 
 • سه شنبه 10 دی 1398


   
  نوع دیگری از شرکت های تجاری که سرمایه و ضمانت و تعهد شرکا در آن تاثیر کلی ندارد، بلکه تعداد شرکا و اکثریت آن ها موثر است شرکت های تعاونی هستند. شرکت تعاونی ممکن است اعضای سرمایه و سهم یکسان از سود نداشته باشند اما هر عضو بدون توجه به درصد سهامش، تنها یک رای دارد و نسبت سهام به رای وجود ندارد. در واقع تعاونی ، متکی به اعضا است نه به سرمایه.
  هدف اصلی شرکت های تعاونی کمک به بهبود وضع اقتصادی و رفاه شرکاء و تامین حوائج و نیازمندی های مخصوص آن ها است و معمولاَ ییشتر در مواقعی تشکیل می شود که وضع اقتصادی آشفته و نامساعد باشد و به علت تورم و گرانی قدرت خرید مردم کم است و لذا برای ارائه خدمات و تولید و امکانات رفاهی ، اقشار کم درآمد را تحت پوشش خود قرار می دهد.

  همچنین در میان تعاونی ها، تعاونی های روستائی به منظور کمک به روستانشینان در جهت اموری مانند تهیه بذر مرغوب ، گذاشتن وسایل و ادوات کشاورزی در اختیار کشت کاران و دادن وام به کشاورزان ، تهیه سموم دفع آفات نباتی و نحوه سمپاشی و مبارزه با آفات و آموزش روستائیان کشاورز و کمک به دامداران از جهت اعزام دامپزشک و معاینه و معالجه دام ها و تهیه علوفه و کمک برای استفاده بهتر از فرآورده های لبنی و گوشتی و غیره تشکیل می شود .
  به طور کلی دست دولت و سازمان های دولتی در جهت کمک و مساعدت به تعاونی باز است چه از طریق وام و چه از طریق قرار دادن وسایل لازم و دیگر امکانات.
  با توجه به ماده 193 قانون تجارت ، شرکت های تعاونی روستایی ، ممکن است بر اساس مقررات مربوط به شرکت های سهامی و یا بر پایه مقررات خاصی که در قالب یک اساسنامه و با رضایت شرکاء تصویب می شود، تشکیل شود. بنابراین ، شرکت تعاونی که از لحاظ شکلی مانند یک شرکت سهامی است می تواند به صورت یک شرکت سهامی شکل بگیرد و در این صورت لازم است مقررات مربوط به شرکت های سهامی مشروط بر آنکه مغایرتی با ماهیت شرکت تعاونی ایجاد نشود، رعایت گردد.

   

  ثبت شرکت تعاونی روستایی


  به عنوان مثال : در شرکت های سهامی، میزان سرمایه و تعداد شرکاء معین و محدود است . بدین معنی که شرکت سهامی با سرمایه معین و تعداد اعضاء مشخص تشکیل شده و تا زمانیکه در مجمع عمومی فوق العاده افزایش یا کاهش سرمایه و همچنین پذیرش اعضاء جدید تصویب نشود، شرکت از حیث سرمایه و تعداد شرکا ثابت است ولی در شرکت های تعاونی " تعداد شرکاء و سرمایه شرکت متغیر و نامحدود است ". به عبارت دیگر در شرکت های تعاونی ، بدون نیاز به تصویب مجمع عمومی فوق العاده ، امکان خرید و فروش سهم بین اعضاء و همچنین فروش سهام توسط اعضاء به افراد جدید مقدور بوده و در نتیجه هم سرمایه و هم تعداد اعضاء تغییر می یابند که از این جهت محدودیتی وجود ندارد.
  در شرکت های تعاونی، معمولاَ به پیشنهاد هیئت مدیره شرکت و تصویب مجمع عمومی درصدی از سود خالص شرکت ( حداکثر پنج درصد ) به عنوان اندوخته احتیاطی به حساب مخصوصی واریز می گردد و چگونگی و نحوه مصرف آن با تصویب مجمع عمومی است.

  • شرایط عضویت در تعاونی
  افراد به منظور عضویت در شرکت های تعاونی بایست : ایرانی باشند، محجور نباشند، منع قانونی نداشته باشند و در تعاونی مشابه عضو نباشند.
  لازم به توضیح است، برای تشکیل شرکت تعاونی روستایی حداقل وجود 7 سهامدار ضروری می باشد که به عنوان موسس اولیه شناخته می شوند. این سهامداران به اندازه سهام خود مسئولیت می پذیرند و حقوق و وظایف مساوی با دیگر شرکا دارند. تنها تفاوت میان شرکا، میزان سهام اسمی آن ها است اما در دادن حق رای و دخالت در امور شرکت، تعیین کننده نیست.

  • مدارک و مراحل ثبت تعاونی روستایی
  برای تاسیس و ثبت شرکت تعاونی، ابتدا موسسین شرکت باید به اداره تعاون روستایی مراجعه نموده و پس از ارائه طرح توجیهی و درخواست تاسیس، در صورت موافقت با تاسیس شرکت ، اداره تعاون ، موافقت نامه تشکیل را صادر و همراه با سایر مدارک لازم جهت ثبت کردن شرکت به اداره مربوطه ارسال می نماید.
  اداره مذکور پس از دریافت و بررسی مدارک، نسبت به ثبت شرکت تعاونی اقدام و رونوشتی از آگهی ثبت و اساسنامه ای که به تایید اداره مربوطه رسیده است را به اداره تعاون ارسال می نماید، هیئت مدیره شرکت تعاونی پس از ثبت باید از اداره تعاون برای آن پروانه تاسیس بگیرد و پس از اخذ پروانه تاسیس می تواند به فعالیت بپردازد.

  مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تعاونی روستایی به قرار ذیل است :
  - ارائه اصل مجوز از اداره تعاون روستایی و یا سازمان جهاد کشاورزی
  - کپی مدارک تحصیلی مدیران و موسسین
  - صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
  - صورتجلسه هیئت مدیره و امضای اعضای هیئت مدیران
  - سه قطعه عکس از موسسین
  - گواهی عدم سوء پیشینه موسسین و مدیران
  - لیست سهامداران به همراه مشخصات کامل و میزان سهام هر فرد
  - وکالتنامه وکیل در صورت استفاده از وکیل

 • نظرات() 
 • ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو