20 واقعیت شگفت آور درمورد زندگی در یک ایستگاه فضایی

نیازمندی های ایران| تولیدی و عمده فروشی کفش و کتونی زنانه و مردانه در تهران و اسلامشهر

20 واقعیت شگفت آور درمورد زندگی در یک ایستگاه فضایی

۲۶۳ بازديد

20 واقعیت شگفت آور درمورد زندگی در یک ایستگاه فضایی

زندگی در ایستگاه فضایی به خودی خود پر از شگفتی و رازهای جالب است حتی اگر اتفاق خاصی یا کشف ویژه ای رخ ندهد ، این بخش از سرگرمی نمناک رازها و واقعیت های خواندنی را در این مورد خواهیم گفت که از زبان افرادی است که آن را تجربه کرده اند ؛متن زیر حرف های سه فضانورد درباره مسائل و زیبایی های زندگی در فضا است.

اتفاقات جالبی که در طول زندگی در ایستگاه فضایی رخ می دهد

1. طلوع های بیشتر خورشید روزهای طولانی تری را به ارمغان می آورد

فضانوردان در ایستگاه بین المللی فضایی شاهد طلوع و غروب های بیشتری نسبت به افرادی که درزمین هستند، می باشند:روزانه 16 بار. و دلیل آن است که یک ایستگاه فضایی حدود 17،500 مایل در ساعت سفر میکند و در هر 90 دقیقه یکبار به دور زمین میچرخد.

 رازهای فضانوردان

20 واقعیت ایستگاه فضایی

2. علائم زندگی در زمین، شب ها مشهود تر است

فضانورد ناسا تری ویرتس میگوید:" در طی روز نشانه های مشخصی از بشر ساکن در زمین مشاهده میشود، انفجارهای هواپیما ، رد کشتی ها ، واثر محوی از بافت شهر های بزرگ از جمله ی آن ها است؛ اما شب است که به شما وجود انسان را نشان میدهد. اروپا مانند یک لامپ می درخشد، درحالیکه افریقا فقط چند نقطه نور در اطراف شهر هایی مثل قاهره است.

3. شفق قطبی از بالا خیره کننده است

لیندگرن فضانورد ناسا میگوید:" اگر بخواهم فقط یک چیز را در ذهنم برای همیشه نگه دارم آن ، لحظه ی تماشا کردن شفق قطبی است؛ همیشه منظره تماشایی ای نیست اما زمان هایی وجود دارد که کاملا غرق در دریایی از شفق های قطبی میشوم که به سرعت در حال حرکت هستند و مغز عاجز از فهم این پدیده است.

4. بالا و پایین مطلقی وجود ندارد

در فضا بالا و پایین تعیین شده ای وجود ندارد. برچسب ها و وسایل نوری (که در سقف حرکت میکنند) جهت عمودی خاصی را نشان میدهند، اما فضانوردان میتوانند اشیا را به شکلی که میخواهند یا به آن نیاز دارند، بچرخانند. فضانوردان میگویند که گاها برای انجام متفاوت کارها خود را میچرخانند.

 ایستگاه فضایی

در ایستگاه فضایی چه اتفاقاتی رخ می دهد؟

5. غذاهای بخصوصی که خوردن آن ها در فضا بسیار دشوار است

در محیط میکرو گرانشی ، جایی که چنگال نمیتواند خیلی غذا را روی خود نگه دارد، خوردن غذاهای آماده راحت تر و قابل کنترل تر هستند.

6. اگر چیزی را از دست بدهید می توانید برای مدتی آن را رها کنید

این که اشیا به خارج از ایستگاه فضایی بروند عجیب نیست ( عمدتا به این دلیل که هر چیزی که ایمن نباشد به بیرون انداخته خواهد شد.) ویرتز میگوید اوایل در یک ماموریت، او و همکارانش یک آچار گم کردند. ماه ها پس از ناپدید شدنش ، دوباره پیدا شد. به هر دلیلی ، فقط از همان جایی که در آن بود خارج شد. وقتی ایستگاه بالاخره به زمین برسد لوازم مفقودی زیادی پیدا میشود، چراغ ها، حلقه های نامزدی، و خدا میداند چه چیزهای دیگر.

7. آلودگی را میتوان از فضا دید

تاثیر مردم بر روی زمین روشن است. لیندگن میگوید :" وقتی که من بیرون از جو و در ایستگاه فضایی بودم ، بخشی از آسیا بود که همیشه آن را آلوده میدیدم . آن ها یک روز تمیز داشتند همان وقت که تعداد خودروها را محدود کردند و در عرض چند روز ما قادر به دیدن شهری بودیم که قبلا نمیتوانستیم ببینیم.

واقعیت های ایستگاه فضایی

قابلیت مشاهده کردن آلودگی از فضا 

8. احساس اینکه چیزی در چشم تا است طبیعی است.

یکی از اعتراضات رایج فضانوردان از درد چشم است.چرا که گرد و غبار آنطور که در زمین به علت جاذبه روی زمین مینشیند، نمیماند و درواقع در هوا معلق است.

9. فضانوردان به اندازه مردم روی زمین ستارگان را میبینند

در شب های بدون ماه ، سیاره ها، ستاره ها، شفق قطبی ، و کهکشان راه شیری در حال چرخش قابل مشاهده است. ویرتس میگوید:" اگر به کلرادو رفته باشید ، تجربه ی تماشای ستارگان در فضا را را نیز درک خواهید کرد چراکه درست به همان شکل است.

10. خوابیدن در فضا

لیندگن میگوید:" وقتی فضانوردان میخوابند از یک ماژول به ماژولی دیگر شناور هستند و چون لازم نیست برای نشستن و ایستادن خود را نگه دارند بنابراین گاهی ناخواسته و در همان حالت به خواب میروند".

 فضا

چگونگی خوابیدن فضانوردان در فضا

11. شلوارو جوراب Cargo یک لباس فضایی مناسب می باشد

لیندگرن میگوید:" پوشیدن تی شرت کتان و شلوار با جیب های زیاد و نوار های چسبناک در اینجا معمول است". ( فضانوردان برای محافظت از اشیا از نوار چسب استفاده می کنند)، در فضا نیازی به کفش نیست، فقط جوراب کفایت میکند.

12.ممکن است در جایی گیر کنید

به منظور حرکت از بخشی به بخش های دیگر ایستگاه، فضانوردان برای تسریع حرکت برخی از ساختارها را برمیدارند و ممکن است جریان هوا شما را به طرفی ببرد و در همان جا گیر کنید.

13. فیلم دیدن های یکشنبه شب در فضا هم محبوب است

فضانوردان نمیتوانند بنشیند و با خیال راحت فیلم تماشا کنند اما باز هم فیلم دیدن یکی از سرگرمی های مورد علاقه در فضا است.

 رازهای فضانوردان

مشاهده کردن فیلم توسط فضانوردان در فضا  

14. سفرهای فضایی تنها جنبه ی شغل یک فضانورد نیست.

تصور اینکه یک فضانورد فقط به سفر های فضایی میرود ممکن است یکی از بزرگترین تصورات غلط درمورد این شغل باشد. فضانوران از برنامه پرواز فضایی ناسا پشتیبانی میکنند ولی به ندرت به فضا سفر میکنند. ویل مور میگوید:" من 15 سال است که فضانورد هستم و فقط 2 بار به فضا رفته ام و این حالت متوسط است".

15. در ایستگاه فضایی زمانی هم برای سرگرمی وجود دارد.

فضانوردان معمولا از ساعت 7 صبح تا 7 شب کار میکنند با این حال زمانی برای مطالعه و سرگرمی در شب ها و تعطیلات آخر هفته کنار میگذارند.

16. در میکروگرانش فضانوردان رویاهای مربوط به فضا دارند

وقتی زمانی را در جایی سپری میکنید رویاهایتان هم شبیه به آنجا میشود. لیندگمن میگوید :" وقتی در فضا بودم فقط دو رویای میکروگرانشی داشتم " و تنها 2 رویا هم پس از بازگشت به زمین و در رابطه با فضا دیدم".

زندگی در ایستگاه فضایی  

 واقعیت های جالب و خواندنی درباره فضانوردان

17. کاری که فضانوردان ایستگاه فضایی انجام میدهند برای افرادی که روی زمین هستند مهم است

ویرتز میگوید :" تحقیقات ایستگاه فضایی بر تمامی رشته های علمی تاثیر میگذارد" ما در حال یادگیری چگونگی حل مشکلات انسانی هستیم

18. فضانوردان عمدتا اثر Over view را تجربه میکنند.

هنگامی که فضانوردان به خانه و سیاره خود نگاه میکنند، اغلب پدیده ای به نام اثر over view رخ میدهد ، به دلیل اینکه آن ها شاهد یک سیاره بی نظیر و زیبا را هستند که مثل یک موجود زنده درحال نفس کشیدن است و در عین حال بسیار شکننده نیز بنظر میرسد. واقعا شگفت انگیز است که این لایه نازک و شکننده همه چیز را در خود جای داده است و از مرگ همه موجودات درون خود جلوگیری میکند.

19. فضانوردان اغلب به سیاره ی خانه خود بعنوان سفینه فضایی زمین یاد میکنند.

20. هیچ مرزی از فضا مشخص نیست

از 250 مایل بالاتر از سیاره ، صلح جهانی بیشتری دیده می شود. چیزی که ما میبینیم با چیزی که انسان ها در روی زمین شاهد آن هستند بسیار متفاوت است. این را یک فضانورد آلمانی درمود حسی که پس از انفجار موشکی که آسمان اسرائیل و غزه داشت، گفت. اگر توسط گونه های دیگر حییات از جای دیگری از این جهان درحال مشاهده باشیم آن ها درمورد بشر چه فکری خواهند کرد؟ چطور میخواهیم توضح دهیم که دلیل این رفتاری است که ما با بقیه و با سیاره آبی شکننده مان که تنها خانه برای زندگی بشر است ، چیست؟

20 واقعیت شگفت آور درمورد زندگی در یک ایستگاه فضایی

20 واقعیت شگفت آور درمورد زندگی در یک ایستگاه فضایی
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.